اولین نشست انتخاباتی مناطق تهران در ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی با حضور فائزه هاشمی برگزار شد.

 

به گزارش سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی، در این نشست که عصر امروز، پنج اردیبهشت ماه در محل ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی واقع در یوسف آباد برگزار شد، فائزه هاشمی ضمن تاکید بر لزوم تشویق مردم به شرکت در انتخابات پیش رو گفت: در این انتخابات یکی از مهم ترین اقدامات زیاد کردن مشارکت مردم است.

 

وی با بیان اینکه اگر مشارکت مردم افزایش یابد معمولا جمعیت حاضر به اصلاح طلبان رای می دهند افزود: اگر این تعداد کم باشد چون همواره اصول گرایان از جمعیت کمتری بهره مند هستند آنها پیروز انتخابات خواهند بود.

 

او در پاسخ به این سوال که آقای روحانی در دولت یازدهم چه اتفاقاتی را رقم زد، اظهار کرد: در حکومت ما معمولا بیست، سی درصد اختیارات در اختیار شخص رئیس جمهور است و همواره نهادهای دیگری در گرفتن تصمیم گیری های مهم کشور نقش ایفا می کنند.

 

فائزه هاشمی با اشاره به اینکه آزادی موسوی و کروبی از جمله اقداماتی است که از اختیار دولت خارج است، تصریح کرد: آقای روحانی هرچه از تعداد رای بالاتری بهره مند شوند طبیعتا می توانند قوی تر عمل کنند. همه ما برای وحدت اصلاح طلبان به روحانی رای می دهیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: فراموش نکنیم که آقای روحانی یک دولت مخروبه را تحویل گرفتند زیرا اقداماتی که دوره آقای احمدی نژاد انجام شد از لحاظ فاجعه بار بودن بی سابقه بود. خراب کردن بسیار راحت و آباد کردن بسیار سخت است.

 

هاشمی با بیان اینکه تحریم انتخابات به ضرر همه ماست، تاکید کرد: تنها روشی که برای اصلاح طلبان وجود دارد این است که ما بتوانیم از طریق انتخابات افراد صالح تر را انتخاب کنیم تا آنها در راس کار قرار گیرند و آرمان های ما را محقق کنند. درست است که اشکالاتی همچنان پابرجا مانده اما با تداوم همین دولت، امیدواری های بسیاری وجود دارد.

 

وی افزود: اگر مذاکرات برجام به نتیجه نمی رسید مشکل نفت، ارتباطات بین المللی و مشکلات دشوار اقتصادی موجود در آن زمان برطرف می شد؟ اگر به جای آقای روحانی آقای جلیلی در راس کار بودند آیا معاهده برجام به نتیجه موجود می رسید؟

 

او همچنین خاطر نشان کرد: ما باید بدانیم تنها راهمان برای رسیدن به اصلاحات انتخابات است. مردم در سال 88 دنبال اصلاحات بودند، حضور پرشور مردم در خیابان های تهران نمایانگر این موضوع بود وگرنه مردم به دنبال انقلاب نبودند و نیستند. مردم فقط میخواستند صدای خود را از طریق یک تظاهرات مسالمت آمیز و قانونی به گوش مسئولین برسانند.

 

هاشمی در پایان سخنانش اظهار کرد: سرنوشت تهران را ببینید که اگر رای ندهیم چه خواهد شد، در اقتصاد و سیاست و همه چیز بلاهایی نصیب ما خواهد شد. ما اگر آرمان داریم و اصلاح طلبیم باید رای دهیم چراکه تحریم انتخابات به معنی پیروزی اصول گرایان است و اینکه همه چیز به ضرر اصلاح طلبان خواهد شد.