نماینده اصلاح ‌طلب مجلس ششم و تحلیلگر مسائل  سیاسی گفت: برقراری «آرامش» در کشور مهمترین و برجسته ترین دستاورد 4 ساله دولت یازدهم است.

احمد شیرزاد در گفتگو با سحر - پایگاه اطلاع  رسانی  ستاد  انتخاباتی دکتر حسن روحانی - با  بیان اینکه آرامشی که با گذشت چند سال حضور حسن روحانی بر مسند ریاست‌ جمهوری، بر کشور حاکم شده  یکی از  بزرگترین اتفاق  روی داده در دولت  روحانی است و این فضا را برای اغلب مردم ایران قابل درک دانسته است.

وی با بیان این واقعیت که درست است با فضای ایده‌آل فاصله داریم و مشکلات اقتصادی گریبانگیر کشور است اما باید این نکته را هم یادآور شد که چه زمانی مشکل نداشته‌ایم و عنوان کرد: وضعیت اقتصاد کشور ما همیشه همین بوده است. یک روز گرانی بود و یک روز دیگر رکود.

شیرزاد با بیان اینکه اگر به دهه ‌های گذشته نگاه کنیم این چهار سال جز آرام ترین دوره های زندگی ما بوده است، تصریح کرد: مشکلات همیشه هست و ناراحتی و اختلاف نظر نیز همیشه وجود دارد اما آنچه که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که ما در این دوران تنش روانی جدی نداشته ایم.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با طرح این موضوع که مردم ممکن است بگویند همواره در ایران آرامش وجود داشته است، تاکید کرد: همواره در کنار این آرامش نگرانی از وقوع جنگ هم وجود داشته است. باید این واقعیت را بپذیریم که جرج بوش پسر چندین بار ایران را تهدید به حمله نظامی کرده بود و نزدیک هم بود که این اتفاق بیفتد. شک نکنید که اگر درایت برخی کشورها و بخصوص کشورهای اروپایی نبود جنگ رخ می داد.

شیرزاد در ادامه به وضعیت بازار نفت اشاره کرد و با بیان اینکه حیات کشورما وابسته به نفت است، گفت: در این صورت اگر نرخ آن کاهش یابد اتفاقاتی خواهد افتاد که تمام کشور را برهم می ریزد، مانند آنچه که در دولت گذشته رخ داد.

نماینده اصلاح طلب مجلس ششم در ادامه طرح مباحث اقتصادی به قیمت دلار به عنوان نمونه‌ای از حاکمیت آرامش و ثبات در کشور اشاره کرد و افزود: روحانی 4 سال پیش کشور را با دلار 3600 تحویل گرفت و الان این قیمت با کمترین افزایش به 3700 تومان رسیده است.

به گفته  شیرزاد قیمت دلار در 4 ساله اخیر کمترین  نوسان را در در طول  دولت های پس  انقلاب داشته است .

وی تاکید کرد: این رخداد از معقول ترین اتفاق ممکن برای پول ملی کشور است. البته این تعاریف به این معنی نیست که در بهشت زندگی می کنیم اما در جهنم پر استرس هم نیستیم. ما می توانیم برای شش ماه آینده برنامه‌ ریزی کنیم چون بازار قابل پیش بینی است.

وی به اعلام کاندیداتوری برخی چهره‌های دولت گذشته در این دور از انتخابات اشاره کرد و گفت: دیدیم که با طرح نام یک نفر از آنها چقدر تنش و نگرانی سیاسی در کشور بوجود آمد. اما الان می توانیم بگوییم که صحنه سیاسی در ایران قابل پیش بینی است. اگر تا دیروز هم خیلی ها همچون روزنامه کیهان افتخار می کردند که ایران غیرقابل پیش بینی است و حتی رد صلاحیت آقای روحانی را مطرح می‌کردند، اکنون باید افتخار کنیم که سیاست ما قابل پیش بینی است و یکدفعه اتفاقی نمی افتد که ما را وارد بحران کند.

 شیرزاد در پایان تاکید کرد: تداوم این آرامش در امتداد راه و مسیر دولت و تدبیر خواهد بود.