حسین موسوی تبریزی، رئیس خانه احزاب گفت : در دولت محمودی احمدی نژاد، مشخصا از دولت دهم، ساختمان محل استقرار از خانه احزاب بازپس گیری شده و با بوجود آمدن مشکلات متعدد، عملا فعالیت آن متوقف شد.

 دبیر مجمع محققین و مدرین حوزه علمیه قم در گفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – با اشاره به روند تاسیس خانه احزاب ادامه داد : احزاب مختلف در وهله زمانی دولت اصلاحات که به تحزب در کشور اعتقاد محکمی داشت، با تلاش و پیگیری موسوی لاری، وزیر کشور وقت و همکاری احزاب که تعدادشان تا بالای صد حزب نیز می رسید، تشکیل شد.

وی افزود : وزارت کشور در آن برهه ساختمانی را در نزدیکی محل این وزارتخانه به خانه احزاب اختصاص داد و اجتماعات عمومی نیز در محل سالن آن برگزار می شد.

نماینده پیشین مجلس خبرگان یادآور شد : متاسفانه اما در دولت محمودی احمدی نژاد، مشخصا از دولت دهم، این ساختمان از خانه احزاب بازپس گیری شده و با بوجود آمدن مشکلات متعدد، عملا فعالیت آن متوقف شد.

او با اشاره به بازگشایی خانه احزاب تصریح کرد : خوشبختانه با روی کارآمدن دولت یازدهم و تلاش های شخص و وزیر کشور و البته معاونت سیاسی این وزارتخانه، روند بازگشایی آن آغاز و با اختصاص مجدد ساختمانی برای این تشکیلات تسریع شد. امری که انگیزه و نشاط را به تحزب بازگرداند.

موسوی تبریزی خاطرنشان کرد : از همین رو، بنده به همراه حسن غفوری فرد با پیگیری و همراهی مجموعه وزارت کشور، از بیش از 80 حزب رسمی دعوت کردیم و اکنون نیز خانه احزاب با قدرت مشغول فعالیت است.

رئیس خانه احزاب تاکید کرد : من معتقدم که استقرار دولت روحانی کمک بزرگی به تحزب در ایران کرد و به تعبیری باید گفت که تلاش های وزیر کشور و معاون و همکاران وی در ما انگیزه ایجاد کرد که جلساتی را در خصوص بازگشایی تشکیلات که در دولت قبل غیرفعال شده بود داشته باشیم و این مهم به زودی نمی توانست بدون نظر مساعد وزارت خانه تسهیل و انجام شود.

وی افزود: با کمک های وزارت کشور، همه احزاب در سه طیف رسمی اصلاح طلب، اصولگرا و معتدل با ساز و کار خانه احزاب همراه شدند و در این مهم دولت روحانی نقش پیشرو را بر عهده داشت.

دادستان پیشین کل کشور در پایان نیز یادآور شد : احزاب در زمان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) سازماندهی و ثبت می شدند و این روند در دولت سید محمد خاتمی با تاسیس خانه احزاب سازمان مند تر شد. بعد از دولت اصلاحات و در زمان دولت دهم ، کل بودجه حزب قطع و حتی محل آن نیز پس گرفته شده بود و در زمان دولت یازدهم همه این موانع از سر راه خانه احزاب و تحزب در کشور برداشته شد و باید قدردان این حسن توجه و همکاری باشیم.