رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان اردبیل معتقد است: رئیس جمهور توانمند کسی است که دنیا را بشناسد و شاخص‌های لازم را برای ارتقا و پیشرفت کشور مدنظر قرار دهد.

به گزارش ایسنا، اقبال عباسی در مراسم افتتاح ستاد انتخاباتی جوانان و دانشجویان حسن روحانی در اردبیل ضمن تبریک عید سعین مبعث، گفت: دین مبین اسلام برای ساختن انسان‌ها آمده است، چراکه انسان ناآگاه نمی‌تواند خانواده و جامعه را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور توانمند کسی است که دنیا را بشناسد و شاخص‌های لازم را برای ارتقا و پیشرفت کشور مدنظر قرار دهد، افزود: طبق قانون باید 60 درصد بودجه عمرانی و 40 درصد جاری باشد، با این وجود 150 میلیارد تومان بودجه عمرانی استان در سال گذشته بوده است. بیش از 2 هزار میلیارد تومان نیز هزینه جاری استان بوده است.

عباسی با بیان اینکه در طول هشت سال دولت قبلی به خاطر برخی مسائل و تحریم‌ها پول زیادی در چین، ژاپن و کره بلوکه شده است، افزود: راه‌آهن اردبیل نیز که بخش اردبیل به فیروزآباد دارای سطح همواره بوده، مطالعه و ریل‌گذاری شده است و مابقی از فیروزآباد تا میانه بدون مطالعه بوده و حتی برخی قطعات مطالعات ژئوتکنیک نیز نداشته است ولی با دستور مسئولین وقت اجرای آن بدون مطالعه آغاز شده و هم‌اکنون یکی از تونل‌ها به دلیل فشار کوه از شش متر به چهار و نیم متر کاهش یافته است.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان اردبیل با بیان اینکه روزهای آخر دولت قبلی هزاران نفر برای دستگاه‌های اجرایی استخدام کرده‌اند بدون اینکه بودجه آنها تامین شود، افزود: با این وجود هزار نفر را طی سال‌های گذشته ساماندهی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال 1392 با شعار نجات اقتصاد و احیای اخلاق روحانی آشنا شدیم و به وی رای دادیم، افزود: ارتباطات، دیگر تنها با صدا و سیما انجام نمی‌شود و رسانه‌های مختلف وجود دارد و اخبار و اطلاعات رد و بدل می‌شود. جوانان می‌دانند، می‌بینند، می‌خوانند و انتقال می‌دهند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه افزایش رشد اقتصادی از منفی 6 به مثبت 8 در دولت روحانی اتفاق افتاد، گفت: دولتی را سرکار بیاوریم که عقلانیت منطقش باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمد فیضی در مراسم افتتاح ستاد انتخاباتی جوانان و دانشجویان دکتر حسن روحانی در اردبیل با بیان اینکه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در این انتخابات اولین تشکیلات منسجمی بود که حمایت از دکتر روحانی را سرلوحه کار خود قرار داد، گفت: باید ببینیم روحانی در چه وضعیتی دولت را تحویل گرفت و پیش برد.

نماینده اردبیل، نمین، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات مسکن مهر هنوز حل نشده است، تصریح کرد: در بحث یارانه‌های بی حساب و کتاب نیز که از طرف دولت قبلی به سیستم اقتصادی کشور حاکم شد، هنوز با مشکلاتی مواجه هستیم.

فیضی با بیان اینکه دولت روحانی، دولت را با 700 هزار میلیارد بدهی تحویل گرفت، افزود: تعامل سازنده با دنیا، تصویب برجام، کاهش تورم، حذف تحریم‌های بزرگ، افزایش رشد اقتصادی از منفی 6 به مثبت 8، کاهش واردات، افزایش صادرات، اجرای طرح تحول سلامت، خودکفایی در تولید گندم از عملکرد درخشان روحانی در چهار سال گذشته است. در سال گذشته نیز 700 هزار شغل پایدار در کشور ایجاد شده است، این در حالی است که در دوران هشت سال ریاست جمهوری احمدی‌نژاد تنها 14 هزار شغل ایجاد شده بود.

وی تاکید کرد: با رای خود دولتی را سرکار بیاوریم که عقلانیت منطقش باشد.