یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه این روزها در سخنرانی‌های روحانی حرف هایی را می شنویم که در چهار سال گذشته نشنیدیم گفت: فصل انتخابات فرصتی برای نقد و گفت و گو برای درک متقابل و حل مشکلات است.

به گزارش ایرنا، فخرالسادات محتشمی‌پور شامگاه دوشنبه در گردهمایی حامیان دکتر روحانی که در ستاد انتخاباتی بانوان این نامزد برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه با معجزه گفت و گو، تعامل با دنیا اتفاق افتاد و لازم است که در فضای داخلی نیز به گفت وگو باور داشته باشیم و سعی کنیم از این ابزار برای رفع مشکلات خود استفاده کنیم اما گروهی هستند که تن به گفت و گوی ساده، سالم و سازنده نمی‌دهند؛ اینها همان کسانی هستند که قدر ایده گفت وگوی تمدن ها در فضای بین المللی را ندانستند.

وی با بیان اینکه رییس دولت هشتم از عرصه فرهنگ به ریاست جمهوری رسید و در دوران ریاست جمهوری او هنر معنی واقعی خودش را در بخش‌های مختلف سینما، تئاتر، موسیقی و ... در کشور پیدا کرد گفت: در این دوره همه حوزهای هنری فعال شد و ارزش هنرمان روز به روز افزایش یافت و هنرمندان فرصت و مجال بالندگی بیشتر را پیدا کردند.

محتشمی‌پور بیان کرد: متاسفانه شانیت هنرمندان پس از دوره اصلاحات از دست رفت زیرا بی‌هنرانی بر سرکار آمدند که قدر هنر را نمی‌دانستند و خوشبختانه پس از این هشت سال مجدد دولت تدبیر و امید، آشتی با عرصه هنر را به جامعه فرهنگ دوست ایرانی هدیه کرد.

وی گفت: مجال اعتلای هنر برای زنان و مردان ایرانی در دولت روحانی فراهم شد هر چند محدودیت ها همچنان باقی بود چرا که در کشور ما دولت همه چیز نیست و همه شانیت ها را به لحاظ اجرایی ندارد و دستش بسته است زیرا نهاد‌های موازی در کنار آن وجود دارد که هر از گاهی ممانعت هایی را ایجاد می‌کنند.

این فعال سیاسی توضیح داد: همانطور که در بخشی از مناظره تلویزیرنی مشاهده شد و روحانی نیز تاکید کرد یک کنسرت از دولت جمهوری اسلامی مجوز رسمی دریافت می‌کند اما به راحتی مانع برگزاری آن می‌شوند و بعد همین‌هایی که کنسرت را لغو می کنند به خودشان جرات می‌دهند تا بگویند محدویت در عرصه فرهنگ وجود دارد.

وی ادامه داد: مساله تاسف بار دیگر این است که خزانه پر و اندوخته ای که‌ خاتمی در دوره اصلاحات در اختیار دولت بعدی قرار داد خالی شد و به دولت روحانی رسید لذا طبیعی است که نارضایتی هایی در این زمینه به وجود آید.

محتشمی‌پور توضیح داد: همچنین برجام گشایش هایی را در حوزه های مختلف ایجاد کرد که مهمترین آنها آرامش و امنیتی است که ایران در فضای بین المللی پیدا کرد و در داخل ثبات نسبی اقتصادی ایجاد شد که مهار تورم را در پی داشت.

وی افزود: البته همه خواسته‌ها و منویات برجام نیز محقق نشد و همه دستاوردهای آن امروز برای ما قابل مشاهده نیست اما بالاخره گام نخست برداشته شد و گام های بعدی متناسب آن باید برداشته شود به شرط آنکه کارشکنی و سنگ اندازی نشود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به فضای انتخابات و رد صلاحیت ها گفت: نامزدهایی از سد نظارتی شورای نگهبان گذشتند و امکان رقابت پیدا کردند اما اینکه این سد تا کی قرار است باشد مساله ای است که امیدواریم در گذر ایام حل شود.

محتشمی‌پور با اشاره به دلایل رای دادن به روحانی در این دوره از انتخابات اضافه کرد: مهمترین دلیل من برای رای دادن به روحانی به فرجام رساندن برجام است؛ هیچ جا مثل خوزستان و دیگر استان های مرزی معنی برجام را با عمق زیاد درک نمی‌کنند هر چند موضوع جنگ و تبعات جنگ همه ایران را متاثر خودش کرد ولی به طور طبیعی این استان و برخی استان ها بیشتر این مساله را درک کردند.

وی افزود: در دولت نهم و دهم متاسفانه شرایط تحریم روز به روز بیشتر می شد و تحریم های بانکی و نفتی و مسایل این چنینی به شدت کشور را تحت تاثیر قرار داده بود به عنوان مثال کمبود دارو مسایل حادی را برای سلامت و حفاظت از جان شهروندان ایجاد کرده بود.

این فعال سیاسی ادامه داد: فراموش نمی‌کنیم که در دولت گذشته، ارز دارویی صرف ماشین‌های وارداتی لوکس شد و خیابان‌های تهران و کلانشهرها در معرض جولان پورشه‌های گران قیمت بود.

وی تاکید کرد: ما در 2 قدمی جنگ بودیم و متاسفانه این موضوع را با افتخار عنوان می‌کردند در حالی که ما متعهد بودیم مسایلی را رعایت کنیم تا جامعه جهانی نسبت به ایران احساس خطر نکند.

محتشمی‌پور ادامه داد: بحث ایران هراسی در آن روزگار به شدت مطرح بود اما اکنون خوشبختانه جریان مذاکرات تغییری را در شرایط بین المللی ایجاد کرد که برای همه غیرقابل تصور بود.

پس از این نشست فخر السادات محتشمی پور در ستاد دانشگاهیان حامیان روحانی، ستاد انتخاباتی روحانی در اهواز، ستاد انتخاباتی حزب اتحاد ملت اسلامی خوزستان و ستاد فرهنگیان حامی روحانی نیز حضور پیدا کرد.