معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به حضور جلیلی در ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی و حمایت‌اش از عملکرد دولت قبل نوشت:‌ خوشحالم نشان دادید دولت"کاروکرامت"تداوم همان دولت قبل بوده و مسئولان و برنامه‌های آن یکی هستند.

به گزارش ایلنا، سعید جلیلی در توئیتر خود نوشت «مرداد۹۲ دولت را تحویل گرفتند، ۱۲۵۰۰۰۰ بشکه نفت می فروختیم. کجا ۲۰۰۰۰۰ بشکه بود؟ همین الان ۲۵۰۰۰۰۰ بشکه می فروشند و نمی‌توانند پولش را بگیرند»

حمید ابوطالبی معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری نیز در چهاربند پاسخ او را داده که به شرح ذیل است:

١)خوشحالم سرانجام، دفاعتان از کارهای دولت قبل را علنی کرده و نشان دادید دولت"کاروکرامت"تداوم همان دولت قبل بوده و مسئولان و برنامه‌های آن یکی هستند.

٢)اگر چه رییس دولت قبل می‌کوشد از زیربار مسئولیت کارهای شما و کشاندن ایران به شورای امنیت و ذیل فصل٧ و قطعنامه‌های فلج کننده وتحریم، شانه خالی کند؛

٣)زیرا رییس دولت قبل می‌گوید شما کشور را از بین برده و سیاست خارجی را نابود کرده‌اید؛ البته مشترکا دست به این کار زده‌اید، زیرا ایشان شما را منصوب نمود؛

٤)حال که این پیمان استراتژیک و همسانی را علنی کرده‌اید، لطفا برنامه‌‌هایتان برای پاره کردن برجام و بازگشت به آن دوران را نیز برای مردم توضیح دهید.