وزیر صنعت و معدن گفت: من بطور قطع از روحانی حمایت می‌کنم ولی اینکه در کابینه باشم یا نه مربوط به آقایان است. اگر غیر از ایشان باشد قطعا نیستم

به گزارش ایلنا، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه در انتخابات از چه فردی حمایت می‌کنید، گفت: من بطور قطع از روحانی حمایت می‌کنم ولی اینکه در کابینه باشم یا نه مربوط به آقایان است. اگر غیر از ایشان باشد قطعا نیستم اگر ایشان هم باشد ترجیح می‌دهم نباشم ولی در کنار ایشان باشیم.

نعمت‌زاده در پاسخ به سوالی در مورد اینکه توصیه‌ای به رییس‌جمهور دوازدهم دارید، گفت: باید به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه شود واقعا این سیاست‌های جامعی است که در یک جا جمع شده بنظر من نظر رهبری این بود که یک سیاست جامع داشته باشند. خوشبختانه این دولت این مساله را جدی گرفته و با انتصاب جهانگیری به عنوان رییس ستاد کار را دنبال می‌کند بیش از ۴۰ مورد توسط ستاد برای ما تکلیف شده تا ما آنها را انجام دهیم که ان‌شاالله عمل می‌کنیم.

او در پاسخ به سوالی در مورد بسته شدن کارخانه‌های بزرگ و وضعیت آنها گفت: تعطیلی این کارخانه‌ها ربطی به این چهار سال اخیر ندارد بعضی از آنها ۱۰ یا ۱۵ سال پیش تعطیل شده است این‌ها کارخانه‌های قدیمی و فرسوده‌ای هستند که اگر صاحبان آن مایل باشند، می‌توانند آن را نوساز کنند خود بنده در مورد کارخانه ارج و آزمایش جلسات متعددی گذاشتم.

او افزود: این کارخانه‌ها به افرادی واگذار شده که تخصصی در این کار ندارند. بعضی از این‌ها خارج کشور هستند و یا سرمایه کافی ندارند مثلا کارخانه ارج در جایی قرار گرفته که زمین آن ارزشمند شده است و صاحبان آن رغبت ندارد سرمایه‌گذاری مجدد کنند این طبیعت کار است شرکت‌های منحل شود و شرکت‌های جدیدی بوجود آید. بیش از یکصد واحد لوازم خانگی بوجود آمده که کالاهای آن در بازار وجود دارد.

وزیر صنعت در مورد برنامه‌های این وزارت‌خانه برای کسب و کارهای کوچک، گفت: از طریق ستاد فرماندهی ۱۰ هزار واحد به ما ابلاغ شده و همچنین تصویب شده با همان شرایط قبلی برای ۱۰هزار واحد ادامه پیدا کند که در حال مذاکره با دستگاه‌های ذی ربط هستیم.

نعمت زاده افزود: کارگران این کارخانه‌ها در گذشته بیکار شدند. کارخانه ارج به کار افتاده و در حد محدود در حال تولید است. ولی قطعا آزمایش کلا تعطیل بود و با پیگیری ما سرمایه‌گذاری مجددا و فعالیت را شروع کرده اما نه با تمام توان. ما در جهت احیای این کارخانه‌ها فعالیت می‌کنیم.