کارگردان جوان سینما از اهمیت پیروزی دولت یازدهم در انتخابات ریاست جمهوری در هفته آینده سخن گفت.

ابراهیم ابراهیمان کارگردان سینما در گفتگو با برنا با اعلام اینکه عقل حکم می کند برای پیروزی روحانی تلاش شود، گفت: مصلحت کشور در ادامه حضور دولتمردانی است که چهار سال برای دستیابی به اهداف زمینه سازی کرده اند. اکنون وقت این است که تحقق اهداف را ببینیم. انتخاب مجدد روحانی این فرصت را ایجاد می کند 4 سالی که سپری شد ثمر بخش شود. باور مردم انتخاب مجدد روحانی است و این را می توان در سطوح مختلف اجتماعی به وضوع احساس کرد. این روزها مردم با هم یکصدا شده‌اند و این اتحاد مثال زدنی است.

وی افزود:هنرمندان برای تحقق اهداف جامعه ایرانی دوشادوش مردم قرار گرفته اند و برای پیروزی روحانی تلاش می کنند. باور اغلب جامعه هنری این است که حضور روحانی بر مسند مدیریت کشور، نه فقط در عرصه فرهنگ که برای حفظ منافع ملی و دستیابی به آینده‌ای که سالهاست به آن امید داریم، موثر خواهد بود. همین است که حتی اگر من به عنوان یک کارگردان نسل جوان آنچنان که باید موافق مواضع و برنامه های فرهنگی دولت یازدهم نباشم، اما باز هم به روحانی رای می دهم، چراکه روحانی را تنها رئیس جمهورعرصه فرهنگ وهنر نمی دانم، بلکه نگاهم به عملکرد ایشان کلان است و صلاح جامعه را در نظر می گیرم.

این فیلمساز در ادامه خاطرنشان کرد: البته باید در نظر داشت مواضع روحانی در عرصه فرهنگ در مقایسه با دیگر نامزدها قابل قبول تر است. ما 4 سال عملکرد ایشان را در تمامی بخش های فرهنگی دیده و پذیرفته ایم، این درحالی است که باقی نامزدهای ریاست جمهوری در خصوص ارائه برنامه های فرهنگی به تعدادی تیتر اکتفا می کنند و ساده از آن می گذرند. این امر نشان می دهد این افراد حوزه فرهنگ را در آمار و ارقام نمی بینند درحالی که در برنامه های روحانی روابط علمی و معلولی نهفته است و می توان به روش ایشان امیدوار بود.

ابرهیمان در خاتمیه این گفتگو اعلام کرد: امید من به روحانی به این دلیل است که برنامه های فرهنگی ایشان روشن است، درحالی که باقی نامزدها برنامه های فرهنگی خود را شفاف بیان نمی کنند. از طرفی لازم است اشاره کنم موضع من از حمایت روحانی کاملا غیر منفعتی است، به این دلیل که در دولت ایشان برای ساخت فیلمم سختی‌هایم را کشیده‌ام اما من انتخاب ایشان را عقلایی می بینم.