یک فعال سیاسی گفت: مهم ترین دستاورد دولت یازدهم در عرصه سیاست داخلی بازگرداندن آرامش و ثبات به فضای کسب و کار و ایجاد آرامش و امید سیاسی در جامعه است.

به گزارش ایرنا، علی باقری سه شنبه شب در جمع هواداران حجت الاسلام حسن روحانی در قزوین، از برجام به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید بود یاد کرد و افزود: باید بابت این توافق قدردان فرزندان دیپلماسی کشور باشیم.

وی با اشاره به برخی منتقدان برجام و هم نوایی آنها با تریبون های بیگانه اظهار کرد: این ها همان کسانی هستند که قدردان تیم دیپلماسی کشور نبوده و تصور می کنند جامعه نظر آنها را می پذیرند.

باقری در ادامه به وضعیت دولت یازدهم در ابتدای کار و میراث باقی مانده از دوره گذشته برای دولتمردان فعلی اشاره کرد و اظهار داشت: هنگام تحویل دولت به دکتر روحانی، نرخ تورم کشور بالای 40 درصد بود اما اکنون این نرخ به 9 درصد رسیده که در طول عمر انقلاب بی سابقه است.

**برخی به دنبال 2 قطبی کردن جامعه هستند

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات ادامه داد: با 2 قطبی کردن جامعه و قرار دادن مردم در مقابل صاحبان سرمایه نمی توان سرمایه آن ها را در جهت تولید و اشتغال به کار گرفت.

باقری افزود: درآمد دولت از مالیات و نفت و فروش پتروشیمی به دست می آید که افزایش مالیات امکان پذیر نیست و کسانی که شعار جلوگیری از فرار مالیاتی سر می دهند خودشان مسئولیت اداره بنگاه های بزرگ اقتصادی را دارند و مالیات پرداخت نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت در سیاست خارجی و اقتصاد تلاش کرده تحریم ها را برطرف کند و توانسته با به ثمر رساندن برجام، هفت قطعنامه شورای امنیت را لغو کرده و اجماع جهانی علیه ایران را از بین ببرد.

باقری در ادامه تاکید کرد: حرکت اصلاحی در این کشور در 2 قرن اخیر بارها جوانه زده است و در سال 76 نیز حرکت اصلاحی جدیدی در کشور ما آغاز شد.

وی ادامه داد: دولت اصلاحات در طی هشت سال فعالیت در عرصه های گوناگون اجتماعی، سیاسی و اقتصادی وعده اقتصادی به جامعه نداد اما به گواه صاحب نظران منصف بهترین عملکرد اقتصادی را از خود نشان داد و دولتی پاک دست بود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات افزود: امروز ما در میان یک خیزش و یک حرکت اصلاح طلبانه دیگر به سر می بریم.

وی با اشاره به تهمت ها و سیاه نمایی عده ای علیه دولت، افزود: آنها می دانند گفتمان پیروز و مقبول نزد ملت گفتمان فعلی است.

** عده ای به مردم وعده های نابه جا می دهند

باقری با انتقاد از وعده های نابه جای برخی نامزدها به مردم، با بیان این که عده ای برخلاف گذشته و سابقه شان برای کسب رای امروز خود را دوستدار هنر عنوان می کنند، تصریح کرد: این ها کسانی بودند که در دوره های آنها اساتید بزرگ موسیقی کشور خانه نشین شدند، حالا مدافع حقوق هنرمندان شده اند.

وی افزود: چرا زمانی که سهمیه فروش نفت کشور از 2 میلیون بشکه به پایین ترین حد تنزل کرد، صدایی از شما شنیده نشد.

وی اضافه کرد: ملت برای تشخیص صداقت از ناصداقتی معیار دقیقی دارند و آن نیز توجه به تبار و پیشینه نامزدهای موجود است.

باقری افزود: ما اگر ملت را به ادامه حمایت از دولت روحانی دعوت می کنیم به این دلیل که کاستی و مشکلی وجود ندارد نیست، بلکه معتقدیم ملت ایران لیاقت ایده آل ها را دارد و باید با تداوم مسیر انتخاب شده آنرا تکمیل کرد.

وی با اشاره به بداخلاقی های انتخاباتی برخی نامزدها و هواداران آنها، گفت: متاسفانه در دوران تبلیغات، بعضی نامزدها به دور از انصاف و رعایت موازین شرعی مطالبی بیان کرده و مردم را فریب می دهند و خدمات دولت را نادیده می گیرند.

** بیمه سلامت از بزرگترین خدمات دولت ها در نظام جمهوری اسلامی بوده است

وی به برخی خدمات مهم دولت در زمینه های اجتماعی اشاره کرد و با بیان این که طرح بیمه سلامت دولت یازدهم موجب کاهش هزینه های درمان مردم شده و از بزرگترین خدمات دولت ها در نظام جمهوری اسلامی بوده است، افزود: مردم دیگر دغدغه هزینه های درمان را ندارند و این موفقیتی بزرگ برای دولت دکتر روحانی محسوب می شود.

باقری با بیان این که قبل از این دولت، هزینه های کلانی در زمینه درمان توسط مردم پرداخت می شد و آنها قادر به پرداخت آن نبودند، گفت: امروز دولت تدبیر و امید با کمترین هزینه بهترین خدمات درمانی، پزشکی و سلامت را ارائه می دهد.

وی با اشاره به بحث حقوق شهروندی در دولت روحانی، گفت: حقوق شهروندی از مهم ترین بحث ها در حوزه سیاست داخلی می باشد و با تصویب مجلس، برنامه های اجرایی آن منوط به ادامه دولت تدبیر و امید است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات افزود: اکنون کشور در مرحله ای است که قراردادهای بزرگ نفتی و اقتصادی با کشورهای خارجی منعقد شده، خرید 200 فروند هواپیما که در این مورد از اول انقلاب تحریم بودیم صورت گرفته و سرمایه های خارجی در حال جذب شدن است و کشور در مسیر توسعه قرار دارد.

وی در پایان گفت: باید اجازه بدهیم دولت تدبیر و امید با ورود به دومین دوره، برنامه های خود را کامل کرده و به رشد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور سرعت بیشتری ببخشد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.