داود کشاورزیان: افزود: ظرفیت ها و توانمندی های کشور مشخص است و در لایحه بودجه سالیانه کشور هزینه های جاری و عمرانی دولت ها به طور دقیق مشخص شده است، در حالی که برخی از کاندیداها قول دوبرابر شدن درآمدها و افزایش یارانه ها را به مردم می دهند.

به گزارش ایرنا ، رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه برخی نامزدها اعلام کرده اند در 4 سال آینده درآمد کشور را دو برابر می کنند، گفت: در این صورت باید ما رشد اقتصادی 20 درصدی را تجربه کنیم، در حالی که در هیچ کجای دنیا رشد 20 درصدی وجود ندارد و ما سال ها است در آرزوی رشد اقتصادی 8 درصدی هستیم و در برخی از سال ها رشد اقتصادی کشور منفی نیزشده است.

کشاورزیان تاکید کرد، در سال های اخیر با تلاش دولت تدبیر و امید رشد اقتصادی کشور به 5 تا 6 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه هزینه های جاری دولت ها همواره در حال افزایش است، گفت: با افزایش حقوق کارکنان دولت و هزینه های جاری دستگاه های اجرایی، بودجه جاری دولت ها نیز همواره روند افزایشی دارد و دیگر برای بودجه عمرانی کشور رمقی نمی ماند که بازهم کمتر شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور با اشاره به بودجه عمرانی کشور در سال جاری، گفت: بودجه عمرانی کشور امسال به 21 هزار میلیارد تومان رسیده که بخش زیادی از آن را اسناد خزانه تشکیل می دهد و ادعای افزایش دو برابری درآمدها و یارانه ها نشان می دهد که برخی از نامزدها اداره کشور را با یک بنگاه اقتصادی اشتباه گرفته اند.

**تقسیم بندی 4 و 96 درصدی برای کشور خطرناک است

وی تقسیم بندی جامعه به 4 و 96 درصدی را که برخی نامزدها بارها آن را عنوان کرده اند، بسیار خطرناک دانست و گفت: طرح این مساله بسیار واهی و خطرناک است و تمام قشر کارآفرین جامعه را زیر سوال می برند و مردم فکر می کنند عده ای زالو صفت به دنبال کسب درآمدهای زیاد هستند.

کشاورزیان تصریح کرد: بعید می دانم نظر این کاندیدای محترم این قشر باشد، زیرا 4 درصدی ها کسانی هستند که به کانون های قدرت وصل هستند و از رانت استفاده می کنند، ضمن اینکه اعلام شده آنها وارد کننده و تجار نیز نیستند، لذا ما هم نمی دانیم اینها چه کسانی هستند.

معاون وزیر راه شهرسازی تاکید کرد، طرح این مساله شکاف طبقاتی را در جامعه بیشتر می کند و بسیار خطرناک است.

وی گفت: قانون اساسی این حق را برای ملت ایران به رسمیت شناخته تا با آرای خود، رئیس جمهوری و یا نمایندگان مجلس شورای اسلامی را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه در رای دادن نباید شعارهای نامزدها ملاک باشد، اظهار داشت: مردم باید شعارهای نامزدها را محک بزنند که آیا در کشور ما این شعارها جنبه عملی دارد یا خیر؟

کشاورزیان در پایان تصریح کرد: نامزدهای ریاست جمهوری نباید به مردم دروغ بگویند و بی اخلاقی کنند، زیرا ما در دین اسلام پایبند اصول زیادی هستیم که نباید آنها را برای مساله انتخابات زیر پا بگذاریم.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای مجلس شورای اسلامی روز جمعه 29 اردیبهشت ماه 1396 در کشور برگزار می شود.