اشرف بروجردی روز چهارشنبه در حاشیه کنفرانس خبری رئیس کمیته زنان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در جمع خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که این راهی که شروع شده است ، ادامه یابد تا نتیجه ای مطلوب ، همراه با عزت و سربلندی برای کشور مشاهده شود.

به گزارش ایرنا،وی ادامه داد: این دوره که این همه تخریب در آن وجود دارد ، وقتی شروع شد که عقلانیت به فراموشی سپرده شد چون کسانی بر بال احساسی مردم سوار شدند و موضوعاتی تهییجی را بیان کردند.

رئیس ستاد زنان ستاد مرکزی تبلیغاتی حسن روحانی گفت: باید مبنا را بر صدق گفتار قرار دهید و وقتی معتقد هستید انسان دارای کرامت است، پس باید کرامت انسانی رعایت شود.

وی ادامه داد: وقتی دیگران را متهم می کنید نشان دهنده این است که باور دینی خوب شکل نگرفته است.

بروجردی افزود: هرکس اخلاق مدارا باشد محبوب تر است و می تواند ادعا کند که کرامت انسانی را رعایت می کند.

وی اظهارکرد: امروزه بحث تضییع حقوق و تخریب رواج یافته است و یکی از دلایل آن نداشتن داشته های خود فرد است و دوم اینکه رسیدن به قدرت برای خیلی ها نقطه هدف است و اگر کسی اینگونه باشد سعی بر تخریب می کند اما نقطه هدف ما این است که ما می خواهیم جامعه مان رشد یابد.

بروجردی افزود: اینها یا خودشان کمبود دارند یا نمی توانند دیگری را در قدرت ببیند و یا خودشان را در حاشیه می بینند.

وی اضافه کرد: اصل مسلم دینی این است که کسی که برتر است باید حاکم باشد نه کسی که سعی می کند خودش را برتر بداند.

بروجردی خاطرنشان کرد: در برخوردهایی که صورت می گیرد خیلی از واقعیت ها بیان نمی شود اگر کسی مطلبی را بیان کند باید واقعیت ملاک آنها باشد.

وی گفت:نیاز یک جامعه برای رشد وحدت نظر، آرامش، طمانینه و سکون است و برای این است که فرصت داشته باشیم خوب فکر کنیم و آزادی را تجربه کنیم.

وی ادامه داد: چرا یک فرد خودش را در جایگاهی قرار دهد که برای دیگران تعیین تکلیف کند.

بروجردی ادامه داد: روحانی با همه فشارها سعی کرد فضای انتخاب بهترین و آزاد را ترویج دهد و این باعث می شود جامعه دچار آرامش باشد و تنش نداشته باشد چون نیاز جامعه است.

رئیس ستاد زنان ستاد مرکزی حسن روحانی گفت: البته کسانی که دیگران را تخریب می کنند این را باید بدانند که در تخریب صدای حقیقت ناشنیده می شود.

** دولت نهم و دهم دوره بی حرمتی به انسان را تجربه کردیم

بروجردی همچنین درباره لزوم حمایت از حسن روحانی در این انتخابات گفت: ما هشت سال دولت نهم و دهم دوره بی حرمتی به انسان را تجربه کردیم،‌هشت سال دوره نبود آزادی ، هشت سال دورانی که واژه ها و تعابیر جایگاه خودش را از دست داده بود و انسان ها به عنوان صاحب فکر و اندیشه دیده نمی شدند و می خواستیم با ادبیات درست و گفت و گو وارد شویم.

وی خاطرنشان کرد: در آن دوران رفتاری را شاهد بودیم که نظام در آستانه سقوط بود و به دلیل تحریم هایی که به شدت جامعه را آزاد می داد، حتی تحقیر مردم را نیز شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: در دوران هشت ساله دولت های نهم و دهم شاهد بودیم که وضعیت اقتصادی جامعه دچار بحران شده بود و در دورانی بودیم که اندیشه جایی برای طرح نداشت در واقع سوء استفاده از موقعیت های علمی جایگاه به نفع کسانی که جایگاه علمی نداشتند و آسیب زیادی به عرصه علم وارد کرده است.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی زمانبر است، اظهارکرد: ما حداقل 20 سال زمان نیاز داریم که به جایگاه واقعی علمی خودمان برسیم.

رئیس ستاد زنان ستاد مرکزی تبلیغاتی حسن روحانی افزود: در آن دوران ما بورسیه ادبیات فارسی داشتیم اگرچه ما خودمان یک کشور با ادبیات فارسی زبان هستیم و این برای ما افت است که کشوری که داعیه ادبیات فارسی را دارد بورس این رشته تحصیلی را داشته باشد و این در واقع استفاده نامناسب از بیت المال است.

وی تاکید کرد: این شرایط جامعه را به فکر انداخت که عقلانیت در کجای جامعه قرار دارد و باید به سمت خردورزی و حاکمیت اصحاب خرد در جامعه باشیم که آقای روحانی را برای انتخابات مطرح کردیم.

بروجردی اضافه کرد: مردم به این نتیجه رسیدند که باید کسی را تعیین کنند که تجربه داشته باشد و با مردم و جامعه جهانی منطق را حاکم کند و ما کسی می خواستیم که عزت ملت ایران را به آنها برگرداند و این عزت با شعار و حرف و درگیر شدن با دنیا درست نمی شد بلکه با عزت، تعامل و گفت و گو و فراهم شدن شرایط خوب زندگی امکانپذیر بود.

رئیس ستاد زنان ستاد مرکزی حسن روحانی با بیان اینکه اقتدار به این است که افراد دغدغه در زندگی نداشته باشند، ادامه داد: روحانی نشان داد که بهترین گزینه بود و مردم بهترین را انتخاب کردند، اما در هشت سال گذشته، خواری، ذلت، تحقیر،‌ فقر،‌ بیچارگی و چشم به دولت داشتن را شاهد بودیم، اما ما معتقدیم افراد باید عزتمند باشند.

رئیس ستاد زنان ستاد مرکزی تبلیغاتی حسن روحانی گفت: روحانی به دنیا فهماند که ما اهل منطق و فرهنگ هستیم و سرجنگ با دیگران نداریم و اکنون دولت تدبیر و امید 50 درصد راه را آمده است.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم در واقع در مقطعی قرار گرفته بود که بسیاری از زیرساخت ها نابود شده بود و بعد از چند سال این عملکرد مثبت ارزیابی می شود چون در جامعه جهانی رشد بسیار متعالی را شاهد هستیم و جوانان ما امروز احساس می کنند می تواند حرف خودشان را بزنند. بروجردی ادامه داد: انگیزه جوانان و دانشجویان نیز در هشت سال با ستاره دار شدن و اخراج و تخریب و تطمیع آنها گرفته شد و این هشت سال شرایط را به گونه ای کرد که با وجود اینکه دولت یازدهم با همه در این زمینه مقابله کرد اما هنوز نتوانسته است دانشجو را به مرجع بودن خودش برگرداند.

به گفته وی، هنوز برای دانشجویان شرایط امنیت کامل فراهم نیست،‌ اما دولت یازدهم سربلند بوده و در تاریخ ثبت می شود.

رئیس ستاد زنان ستاد مرکزی حسن روحانی تاکید کرد: در این دوره از رقابت های انتخاباتی چیزی که خیلی مغفول مانده است ارائه ندادن برنامه توسط نامزدهای انتخاباتی است اما دولت روحانی که یک دوره به جامعه برنامه داده است شاید آن را بر مبنای برنامه های بعدی خودش قرار دهد.

وی به تشکیل سازمان ملی جوانان نیز اشاره ای کرد و افزود: با تشکیل این سازمان می شود 50 درصد اختیارات آن را به دختران و 50 درصد دیگر را به پسران جوان داد.

بروجردی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره گردهمایی بزرگ زنان اما با حضور مردان نیز گفت: این گردهمایی مربوط به زنان حامی روحانی بود اما بسیاری از آنان تمایل داشتند با خانواده حضور داشته باشند که هیچ مانعی برای این موضوع وجود نداشت.

وی تصریح کرد: ما که مدعی هستیم عدالت جنسیتی را پاس بداریم اعلام کردیم تضییع حق را نداشته باشیم و با حضور مردان موافق کردیم البته جمعیت مردان یک هشتم جمعیت زنان هم نبود.