رحیمی نماینده مجلس گفت : مردم امروز انتظار دارند ، کسانی که سابقه قضایی داشته و در قوه قضائیه مناسب کلیدی را عهده دار بودند، برخورد خود را با رانت ها و فضای آلوده اقتصادی برای مردم روشن کنند.

علیرضا رحیمی رئیس ستاد نمایندگان مجلس حامی روحانی در گفت و گو با سحر -پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی  - با اشاره به فضای کنونی انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری گفت : در حال حاضر به برگزاری دو دور مناظره و گفت و گوی رو در رو با مردم، تصویر نسبتا روشنی در افکار عمومی از رفتار و برنامه های کاندیداها در جامعه شکل گرفته است و مردم خوشبختانه به بلوغ فکری رسیده و برنامه محوری را سرلوحه نگاه خود قرار داده اند.

وی افزود : مردم ما امروز به خوبی و درایت از فضای شعار و ادعاهای بی پایه و اساس فاصله گرفته اند و برنامه کاندیداها، اصلی ترین نقطه اتکای نظر مردم به آنها است .

عضو فراکسیون امید در مجلس همچنین با انتقاد از نگاه برخی کاندیداها به مقوله فساد ستیزی و نگاه ابزاری و شعاری به این مهم یادآور شد : فساد و مقوله فسادستیزی موضوعی است که امروز خیلی ها ادعای مبارزه و ریشه کنی آن را دارند ولی مردم حالا به خوبی می توانند قضاوت کنند که فاصله حرف تا عمل چقدر است. همچنین نباید فراموش کرد ، بخش قابل توجهی از فسادی که در حوزه اقتصادی وجود دارد، رانت های تبعیض آمیزی است که در حوزه های مختلف وجود دارد.

رحیمی تصریح کرد : به نظرم آقای رئیسی و دیگر کاندیداها باید کارنامه خود را در برخورد با رانت ها و کارتل های بزرگ به مردم ارائه کرده و قضاوت را به افکار عمومی واگذار کنند. عملکرد دولت تدبیر و امید در این حوزه مشخص است و نیازی به تحلیل و بررسی نیست . دولت امروز مدافع مردم بوده و حفاظت از منافع عمومی را دنبال می کند، اما بعضا بنگاه های بزرگ اقتصادی که به اندازه دولت سرمایه دارند و در قبل آن یا شفافیت ندارند و یا اگر شفافیتی وجود دارد، پاسخگویی در مقابل مجلس، دیوان محاسبات و مراجع نظارتی مثل سازمان بازرسی کل کشور وجود ندارند.

این عضو بنیاد باران خاطرنشان کرد : از همین رو مردم امروز انتظار دارند ، کسانی که سابقه قضایی داشته و در قوه قضائیه مناسب کلیدی را عهده دار بودند، برخورد خود را با رانت ها و فضای آلوده اقتصادی برای مردم روشن کنند

 

IMG_1046_1

 

رئیس ستاد نمایندگان حامی روحانی علاوه بر این ضمن انتقاد از استفاده ابزاری مباحثی چون مالیات و فرارهای مالیاتی برای رای آوری از سوی برخی کاندیداها، عنوان کرد : در برنامه ششم، نگاه به اقتصاد مقاومتی، فاصله گیری از اقتصاد نفتی و رفتن به سوی اقتصاد مالیات محور بر مبنای ترویج فرهنگ مالیاتی و شفافیت آن است. در همین راستا مجموعه های بزرگی مثل آستان قدس، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرای فرمان امام (ره) و امثال آن، وقتی فعالیت های گسترده اقتصادی دارند، برای مردم به هیچ عنوان پذیرفته نیست که از رانت مالی و مالیاتی برخوردار باشند.

وی افزود : اگر زمانی امام(ره) حکمی بر مبنای عدم پرداخت مالیات آستان قدس صادر کردند، در آن برهه ما فعالیت اقتصادی را از تولیت آستان امام هشتم (ع) شاهد نبودیم و فعالیت های این مجموعه در آن زمان، مبتنی بر موقوفات و خدمات رسانی رفاهی برای زوار بود. در دهه شصت ما به هیچ عنوان فعالیت های توسعه ای، بازرگانی و اقتصادی از سوی این آستان مبارک نداشتیم .

رحیمی تاکید کرد : بعد از اتمام جنگ تحمیلی با روی کار آمدن دولت سازندگی و بازسازی فضای توسعه اقتصادی ، برخی نهادها از جمله آستان قدس رضوی به سمت فضای تئوسعه ای حرکت کردند که مشخصا به هیچ عنوان چنین تعریفی در حیطه وظایف آستان نبود.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در عرصه انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد : به صراحت باید گفت که اگر قرار است در این کشور شاهد اتفاقات مثبت و رو به جلو باشیم، باید شایستگان و نیروهای ارزنده مان را انتخاب کنیم تا افراد ناتوان ، نتوانند سرنوشت مردم را به انحراف بکشانند.

نماینده تهران ، در تشریح ادله خود برای تمدید دولت تدبیر و امید یادآور شد : به زعم من، روحانی برآمده از امید مردم است و شخص ایشان و دولت تدبیر و امید، نماد امید مردم ایران هستند. از این رو معتقدم هستم که با توجه به نیازهای امروز جامعه، این نگاه امیدوارانه به آینده در افکار عمومی باید تقویت شود.

وی در پایان افزود : با توجه به تحرکی دولت یازدهم توانسته در عرصه سیاسی تعاملات بین المللی رقم بزند، مردم به این مهم اعتقاد دارند که روحانی گام اول را برداشته و باید شاهد گام دوم در روند توسعه ایران از سوی این دولت باشیم.