نماینده مردم لنجان و مبارکه در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی  ضمن بیان این که بحث افزایش یارانه ها که توسط کاندیداهای رقیب مطرح می شود، به این شکل امکان‌پذیر نیست،گفت:  من بارها در صحبت‌هایم گفته ام که آقای احمدی‌نژاد با این ۴۵ هزار تومان، طناب دار یارانه‌ها را گردن مردم انداخت و در حال حاضر این طناب گلوی مردم را فشرده است. وعده افزایش این پول  به مثابه کلفت تر کردن این طناب و فشار بیشتر بر گلوی مردم است.

حشمت الله ترابی زاده در گفت و گو با خبرنگار سحر گفت: حاکمیت ما یک اشتباه استراتژیکی را در یک دوره 8 ساله مرتکب شد و نگرشی را در رأس یک قوه نشاند که باعث ایجاد اشکال در تشکیلات نظام شد. افرادی آمدند که هیچ گونه آشنایی با سیستم نداشتند وعدد و رقم سرشان نمی شد. من در این دوره کارهای ذیحسابی هم انجام می دادم و کاملا متوجه این امر بودم. این عدم آشنایی و روش های غلط تشکیلات نظام را به هم ریخت و نظام در حال توسعه از مسیر خودش خارج شد.

وی ادامه داد: بعد از سپری کردن این دوره و با آمدن آقای روحانی با درآیتی که ایشان داشت، توانست با 4 سال تلاش این نگرش و تشکیلات را اصلاح کند. به طوری که روحانی مهمترین معظل ما در آن دوران را اصلاح  و یک بار دیگر با جهان ارتباط برقرار کرد.

این نماینده سابق مجلس با بیان این که ما امروز نمی توانیم درهای کشورمان را به روی جهان ببندیم و بگوییم که ما خودمان همه چیز داریم و خودمان همه چیز تولید می کنیم، اظهار کرد: شاید اساسا ما نباید به دنبال خیلی تولیدات برویم و تولیدات آن ها به نفع ما نباشد و به جایش باید بر روی کالاهایی که توانایی های بهتری در آن داریم سرمایه گداری کنیم. متاسفانه در آن دوران این تفکر نبود و یک نگرش بسته و منجمد باعث شد که این اتفاقات رخ دهد.

وی خاطرنشان کرد: در این چهار سال این زیرسازی ها بر سر جای خودش برگشت.  ما ۸۰ میلیون جمعیت داریم که اگر تفکری حاکم شود که بتواند از این انرژی ۸۰ میلیونی استفاده کند بهتر است یا اینکه با دودستگی و دوقطبی گری مرا به جان یکدیگر بیاندازند؟ آقای روحانی با آن درایت و مدیریتش، بهتر توانست از نیروهای کشور استفاده کند، از این انرژی درون جامعه بهتر بهره ببرد و یک تعادلی بین گروه ها و نگرش های مختلف ایجاد کند. ما در حال حاضر می بینیم که در کابینه آقای روحانی از دو طیف حضور دارند و در کنار هم کار می کنند.

نماینده مردم لنجان و مبارکه در دور پنجم مجلس ابراز داشت: ما می بینیم در این دولت به بانوان بهای بیشتری داده شد، چرا که آنها حدود ۵۰ درصد از انرژی و نیروی انسانی این کشور هستند. اگر به آنها بهای بیشتری داده شود این پتانسیل می‌تواند به سیستم مدیریتی کمک‌های زیادی کند. اینها کارهای فرهنگی، زیربنایی و اصولی است که می‌تواند چرخ‌های توسعه را به خوبی به حرکت در بیاورد. شاید ما اگربه  این مسائل توجه بیشتری کنیم خیلی از مسائل و مشکلات ما هم قابل حل باشد. این حرکت در دوره آقای روحانی انجام شد.

وی افزود: من در این دوره نمی خواستم وارده تبلیغات انتخاباتی شوم ولی وقتی در مناظره های تلویزیونی صحبت های بعضی از کاندیداها را دیدم که چگونه می‌خواهند بر سر مردم شیره بمالند، به خود واجب دانستم که واقعیات را به مردم بگوییم. بعضی از کاندیداها در تلویزیون و شعارهای انتخاباتی شان مباحثی را مطرح می‌کنند که با هیچ عقل و هیچ علمی نمی‌شود آنها را تجزیه و تحلیل کرد اما متاسفانه چون جامعه ما کمتر از بعضی مسائل آگاه است، بسیاری از مردم ممکن است این حرفا را باور کنند.

ترابی زاده ضمن بیان این که همین بحث افزایش یارانه ها که توسط کاندیداهای رقیب مطرح می شود، به این شکل امکان‌پذیر نیست،گفت:  من بارها در صحبت‌هایم گفته ام که آقای احمدی‌نژاد با این ۴۵ هزار تومان، طناب دار یارانه‌ها را گردن مردم انداخت. در حال حاضر این طناب گلوی مردم را فشرده است. وعده افزایش این پول  به مثابه کلفت تر کردن این طناب و فشار بیشتر بر گلوی مردم است.

رئیس امور رسیدگی به شکایات نهاد ریاست جمهوری در دولت آیت الله هاشمی تاکید کرد: بنابراین فکر می کنم  وظیفه ما و همه‌ی کسانی که به این مسائل آگاه هستند، این است که در این عرصه وارد شوند و نسبت به این مسائل مردم را آگاه کنند. از طرف دیگر همه باید کمک کنند تا آقای روحانی برنامه های نیمه کاره خود را که در این ۴ سال برای آنها بسترسازی کرده است، در چهار سال آینده اجرایی کند.

وی خاطرنشان کرد: ما اگر نتوانیم مردم را آگاه کنیم، ممکن است  یک نفر دیگر بیایید و این دستاوردهای چهار سال را خراب کند و مانند دولت قبل در نهایت به هیچ کس پاسخ گو نباشد. در حال حاضر ما باید این مرحله را پشت سر بگذاریم تا بتوانیم علم و آگاهی مردم را بالا ببریم و نظام را با آرای مردم بیمه کنیم.

حشمت الله ترابی زاده اظهار کرد: شاید مردم عادی نتوانند درک کنند که چه رابطه ای بین ایجاد اشتغال و روابط بین الملل  وجود دارد؛ وظیفه ما و فعالین این است که به مردم این آگاهی‌ها را بدهیم و آنها را متوجه این موضوع  کنیم که پیش زمینه و بستر ایجاد اشتغال ارتباط با جهان و زیرساخت های دیگر است. به عنوان نمونه اگر برجام نبود دولت همین ۴۵ هزار تومان یارانه را هم نمی‌توانست پرداخت کند. ما باید این مسائل را برای مردم تبیین کنیم و بگوییم که در آن دوران هشت سال چه اتفاقاتی افتاد، در این چهار سال چه کارهایی صورت گرفته است و در آینده قرار است چه  اتفاقاتی رخ دهد.

چرا به روحانی رای می دهید

وی در پایان در پاسخ به سوال چرا به روحانی رای می دهید، گفت: به خاطر تفکر، مدیریت و توانایی آقای روحانی و آن چیزی که ما در این چهار سال  دیدم به ایشان رای می دهم . ما در این چهار سال عملکرد آقای روحانی را دیده ایم و می خواهیم که این عملکرد و این موفقیت ها را مردم نیز درک کنند.