نماینده اسبق مردم سمیرم در پاسخ به سوال چرا به روحانی رای می دهید، گفت: در سال ۹۲ با این که دوستان دیگری هم در صحنه بودند با ورود آقای روحانی اعلام کردم که به ایشان رای می‌دهم. من به این خاطر روحانی را برگزیدم که در مجلس پنجم با ایشان در مجلس بودم. در آن شرایط خاصی که آقای خاتمی ریاست جمهوری را در دست گرفت، بسیاری از همفکران آن زمان آقای روحانی می خواستند به دولت ضربه بزنند و دولت را ناکارآمد نشان دهند؛ اما آقای روحانی با این که در آن زمان به آقای خاتمی نزدیک نبود به عنوان نایب رئیس مجلس بسیار کمک حال دولت شد و در مقابل دوستان خود ایستاد

شهریار قرمزی در گفت و گو با سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری گفت: این دوره از انتخابات از حساسیت بالایی برخوردار است. به خاطره اینکه ما مملکت را تقریبأ نیمه ویران تحویل گرفتیم و شرایط بسیار خاصی از لحاظ بیکاری، تحریم اقتصاد، تورم و... گریبانگیر کشور شده بود و مردم ما از این وضعیت به سطوح آمده بودند.

وی ادامه داد :تا این که در سال 92 حضور آقای روحانی و حمایت اصلاح‌طلبان از ایشان فضای خوبی را ایجاد کرد؛ به طوری که مردم دوباره امید پیدا کردند. گرچه آن نارسایی‌های ۸ سال گذشته به صورت کامل جبران نشد و شاید تا سالهای سال باقی بماند اما همین که مردم امیدوار شدند و احساس آزادی کردند بسیار مهم بود.

قرمزی افزود: همان کسانی که در آن 8 سال کشور را به نابودی کشاندند و حامیان  رئیس جمهور گذشته بودند، امروز احساس می‌کنند که قافیه را باخته اند و تلاش  می کنند که هم دولت را ناکارآمد با معرفی کنند هم ملت را با خلط مباحث و تبلیغات بی اساس که نشأت گرفته از تفکرات عوان فریبانه است، مردم را فریب دهند و یک بار دیگر کشور را به بیراهه بکشاند.

نماینده اسبق مردم سمیرم با بیان این که به نظر من کشور با روی کار آمدن آقای روحانی و باعملکردی که ایشان در حوزه روابط خارجی، اقتصاد، ایجاد امیدواری و آزادی  و... داشته است، در مسیر صحیح خودش قرار گرفته است، گفت: به خاطر همین مسائل، و تخریب هایی که نسبت به آقای روحانی در این انتخابات صورت می‌گیرد، باید حساس تر از ادوار گذشته به این انتخابات نگریست و باید منطقی و محکم با این مسئله برخورد کرد.

وی اضافه کرد: به همین منظور باید برای معرفی عملکرد آقای روحانی تلاش کرد. البته ما نمی خواهیم مانند رقبا جنبه تخریب را در پیش بگیریم. عملکرد روحانی  مشخص است و مردم خودشان بهتر از هر کس دیگری می دانند که ایشان در این چهار سال با چه مشکلات و موانعی روبرو بوده اند و در همین شریط چه خدماتی را انجام داده اند.

قرمزی خاطرنشان کرد: البته نیروهای جریان رقیب با تخریب هایی که صورت می‌دهند ممکن است بتوانند در کوتاه مدت  افکار بخشی از مردم را منحرف کند ولی با آگاهی رسانی و تبیین مسائل، این بخش از جامعه هم نسبت به مسائل آگاه می شوند.

وی همچنین در مورد عملکرد دولت در خصوص اطلاع رسانی و تبعیین خدمات خود گفت: به نظر من «مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید». باید رفتار ها نشانگر این باشد که چه کسی کارایی دارد. دولت یازدهم  به جای شعار و حرف، بیشتر عمل کرده است. اما از طرفی جفایی که در این مملکت به دولت صورت می‌گیرد، قابل انکار نیست.

این فعال اصلاح طلب ضمن بیان این که صدا و سیما  چون تابع یک جریان خاصی و نگاهش نگاه کانالیزه و محدودی است، حاضر نیست خدمات و پیشرفت های دولت را که در خدمت نظام و ملت بوده را خوب معرفی کنند، اظهار کرد: از طرف دیگر کسانی که دلسوز مملکت و حامی دولت بودند نیز به دلایلی نتوانستند این دستاوردها را برای جامعه تبیین کنند.اما در حال حاضر مناظره ها و فرصت های برابر تلویزیونی و تبلیغاتی فرصت مناسبی است که دولت بتواند این دستاوردها را به خوبی برای مردم تشریح کنند.

وی تصریح کرد: البته ملت ما درک دارند. مردم می‌دانند که در ۸ سال قبل از روحانی در ابتدا سطل ماستی را که 600 تومان می خریدند بعد از پایان دولت قبل باید ۳۶۰۰  تومان بابتش پول می دادند. بعد از آن دوران سخت، مردم توانستند در این چهار سال نفس بکشند و با اقداماتی که شد امید دوباره ای به زندگی پیدا کردند. جدای از آن امروز مردم با ارتباطات  ظریف و کم هزینه ای مانند فضاهای مجازی و اینترنت در جریان این مسائل قرار می گیرند به طوری که کم کاری های برخی رسانه‌های رسمی کمتر به چشم می‌آید. در هر حال ما وظیفه داریم که در حوزه‌های مختلف، کارهای که انجام شده است و کارهایی که دولت می‌تواند در آینده انجام دهد را هر چه بیشتر در این فضا اطلاع رسانی کنیم.

شهریار قرمزی خاطرنشان کرد: مردم هم  به خاطر اینکه درگیر این مسائل هستند مثلا می دانند که  ما در عسلویه قبل از دولت نه و دهم ۷۶ هزار نفر مشغول به کار داشتیم اما در این هشت سال دولت قبلی این نیروها و شاغلین در این بخش به ۱۱ هزار نفر کاهش یافت. در آن دوران نه تنها نفت بر سر سفره مردم نیامد بلکه نانشان هم بریده شد.

وی ادامه داد: همه اینها حاصل تحریم‌های نظام بین الملل علیه کشور بود. اما در این دولت با برجام حدود ۱۵۰ کشور دنیا اعلام آمادگی کردند که با ایران رابطه تجاری داشته باشد و این تفکر که ما تافته جدا بافته ای از دنیا هستیم و احتیاجی به دیگران نداریم، کمرنگ شد. اما بعد از چهار سال این تفکر دوباره می خواهد شرایط کشور را به ان دوران برگرداند.

نماینده مجلس پنجم مردم سمیرم اظهار کرد: بنابراین مردم باید بدانند که آقای روحانی مثلاً در حوزه رفع محدودیت ها از شبکه های مجازی و فضای اجتماعی چه اقداماتی کرده است و حضور ایشان چه نتایجی برای جامعه خواهد داشت. البته مردم باید این را هم بدانند که در 4 سال نمی‌شود معجزه کرد و همه مسائل رابه نتیجه مطلوب رساند. آقای روحانی حداقل به ۴ سال دیگر نیاز دارد تا بتواند کارها و طرح‌های نیمه تمامش را به اتمام برساند. همه ما این رسالت را داریم که به ایشان در این راه کمک کند.

وی ابراز داشت: رقبای آقای روحانی چون هندوانه‌های قارچ نشده هستند، می گویند که ما اگر باشیم این کارها را می کنیم و... منتها مردم می‌فهمند که همه اینها شعار است و تا به شعور رسیدن فاصله های فراوانی دارد. البته عملکرد خود این رقبا هم مشخص است و خودشان هم می دانند که گفته هایشان غیر معقول و آرمانی است و اجرایش غیر ممکن، البته باز  مردم با تجربه 8 ساله ای که از دولت قبل دارند این ها را هم می فهمند.

چرا به روحانی رای می دهید؟

قرمزی در ادامه در پاسخ به سوال چرا به روحانی رای می دهید، گفت: من در سال ۹۲ با این که دوستان دیگری هم در صحنه بودند با ورود آقای روحانی اعلام کردم که به ایشان رای می‌دهم. من به این خاطر روحانی را برگزیدم که در مجلس پنجم با ایشان در مجلس بودم. در آن شرایط خاصی که آقای خاتمی ریاست جمهوری را در دست گرفت، بسیاری از همفکران آن زمان آقای روحانی می خواستند به دولت ضربه بزنند و دولت را ناکارآمد نشان دهند؛ اما آقای روحانی با این که در آن زمان به آقای خاتمی نزدیک نبود به عنوان نایب رئیس مجلس بسیار کمک حال دولت شد و در مقابل دوستان خود ایستاد.

وی ادامه داد:  روحانی نگاهی کاملاً منصفانه داشت؛ من می دیدم که ایشان از طرف همفکران خودشان به خاطر حمایت از دولت چقدر مورد هجمه قرار می‌گیرد ولی مردم مردانه به دولت کمک می‌کند.

نماینده اسبق سمیرم دومین دلیل رای دادن به روحانی را اعتدال وی دانست و تصریح کرد: بنده به عنوان یک اصلاح‌طلب نه صرفاً به خاطر تفکر، بلکه به خاطر متعادل بودن آقای روحانی به ایشان رای می دهم. در ثانی کسی که 5 دوره در مجلس بوده زیر و بم نظام و سیاست را به خوبی می داند. کسی که دردبیر شورای امنیت بوده مسائل خارجی را خوب درک می کند، کسی که در دوران جنگ خدمات فراوانی ارائه داده است قدر انقلاب را می داند. در سال 92 به این دلایل  به آقای روحانی رای دادم و در حال حاضر نیز نسبت به آن تصمیمی که در دور اول گرفتم، مصمم تر شده ام.

بنابراین  من به خاطر ویژگی های شخصیتی، توانمندی‌ها و تحملشان در شرایط سخت به ایشان رای خواهم داد.