عیسی قبادی، دبیر ستاد حمد (حامیان مردمی دولت) و داریوش قنبری، قائم مقام و معاونت تبلیغات ستاد در نشست رسانه‌ای در ستاد مرکزی حسن روحانی حاضر شدند و از فعالیت‌ها و برنامه‌های حمد برای انتخابات گفتند.

به گزارش سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی - عیسی قبادی در ابتدای این نشست درباره فعالیت‌های ستاد حمد (حامیان مردمی دولت) عنوان کرد: حمد، تشکلی خودجوش و مردمی است که با کار مدنی و فعالیت سعی بر کمک به دولت دارد. این تشکل دو هدف دارد؛ اطلاع رسانی عملکرد دولت و سازماندهی نیروهای حامی دولت که از سال قبل آغاز شده است. در حوزه اطلاع رسانی در حال حاضر ۱۷۴ مدیر در فضای مجازی داریم و در حوزه سازماندهی نیز در بیشتر استان‌های کشور شورای هماهنگی حامیان مردمی دولتی تشکیل شده است.

دبیر ستاد حمد با تاکید بر تمرکز این تشکل بر روستاها و حاشیه شهرها، از سعی‌شان برای ترغیب مردم این نواحی برای مشارکت بیشتر در امور‌شان گفت و توضیح داد: حمد برخواسته از مردم است و بر محور خواست جمعی اداره می‌شود و برای افزایش مشارکت مردم نقش واسط را ایفا می‌کنیم.

در ادامه داریوش قنبری، قائم مقام ستاد حمد به بیان فلسفه وجودی این ستاد پرداخت و افزود: تبیین اقدامات دولت به زبان عام برای جمیع مردم یکی از رویکردهای این ستاد است. متاسفانه شبکه‌های صداوسیما نه انتقاد بلکه به تخریب دولت مشغول بودند و ما به صورت خودجوش لزوم تبیین کارهای دولت را احساس کردیم. هدف ما رفتن در بطن جامعه بود تا اجازه ندهیم تخریب‌های علیه دولت موثر واقع شود.

قائم مقام و معاونت تبلیغات ستاد حمد در ادامه برنامه‌ی این ستاد را با نزدیک شدن به انتخابات این گونه بیان کرد: سعی کردیم با نزدیک شدن به انتخابات به کمک ستادهای روحانی بیاییم. به‌خاطر پرهیز از موازی‌کاری در انتخابات سعی کردیم با ستادها هماهنگ باشیم که ستادها کمتر کار کرده‌اند را مورد توجه قرار دهیم. هدف مخالفان عمدتا تخریب دولت در مناطق روستایی و حاشیه‌ای بوده و ما بر این نقاط تمرکز پیدا کردیم. سعی کردیم در مناطقی که ستادها فعالیت پررنگی دارند وارد نشویم و به نوعی نقش ما نقش مکمل ستادها است.

قنبری در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش‌بینی میزان رای روستاییان و حاشیه نشین‌ها به روحانی گفت: قطعا و یقینا روحانی رای بیشتر را در این انتخابات از روستاها خواهد گرفت. عملکرد مثبت دولت در روستاها موجب جلب رضایت مردم ساکن این مناطق شده است.

او در ادامه به عملکرد دولت برای روستایان و اقشار کم درآمد گفت: در این دولت به ۹هزار روستا گاز رسانی شده است، توجه داشته باشید از اولی که گاز رسانی به روستاها آغاز شده تا آغاز دولت یازدهم ۱۴هزار روستا و در این چهار سال ۹هزار روستا گازرسانی شده بودند.

قنبری در خصوص فعالیت‌های دولت برای اقشار کم‌درآمد عنوان کرد: روحانی یارانه را برای اقشار کم درآمد سه برابر کرده و اقشار پر درآمد را از لیست مالیات حذف کرده است. یعنی ثروتمندان مالیات می‌دهند و اقشار کم‌توان از کمک دولت برخوردار می‌شوند و این روشی است که در خیلی از کشورهای دنیا انجام می‌شود. اما در دولت قبل به همه نفری ۴۵هزار تومان یارانه داده می‌شد و عملا در این دولت است که یارانه‌ها هدفمند شده‌اند.

 

بیمه سلامت، کار بزرگ دولت برای اقشار کم درآمد

قنبری یکی از بزرگ‌ترین اقدامات دولت برای کمک به اقشار کم‌درآمد را بیمه سلامت دانست و گفت: بیمه سلامت طرح بسیار بزرگی بود که بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان نیز از آن بی‌بهره هستند. بیشترین نفع این طرح هم به اقشار روستایی و کم‌درآمد رسید.

او در ادامه با برشمردن برنامه‌های مثبت دولت یازدهم برای روستاییان توضیح داد: یکی دیگر از کارهای دولت در خصوص روستاییان افزایش قیمت خرید محصولات کشاورزی به بیش از سه برابر بود، به نحوی که گندم با قیمتی بیشتر از هزینه واردات از کشاورز خریداری شد که این نوعی سوبسید است.

نماینده دوره هشتم مجلس در ادامه گفت: از طرفی تورم از ۴۰درصد به ۹ درصد رسید که بیشترین سود را برای اقشار با درآمد ثابت دارد. کار دیگر دولت ایجاد ثبات اقتصادی بود. در هشت سال دولت گذشته حدود ۴۰۰درصد ارزش پول ملی کاهش یافت این به معنای کاهش قدرت خرید مردم بود.

او در جمع بندی عملکرد دولت در خصوص روستاییان و اقشار کم درامد گفت: بعضی‌ها چنان تبلیغ می‌کنند که گویی در دولت به اقشار کم‌درآمد توجه‌ای نشده، اما همان‌طور که می‌بینید این دولت کارهای بزرگی برای این اقشار انجام داده است.

قنبری به شعارهای دو کاندیدای اصلی اصول‌گرا پرداخت و گفت: آنهایی که این حرف را می‌زنند هدفی جز بالا رفتن از پلکان فقر برای رسیدن به قدرت ندارد. از بین شش کاندید ریاست جمهوری تنها دو نفر از آنها که سابقه‌ای در دولت و مجلس ندارند شعارهایی را مطرح می‌کنندکه قابلیت اجرایی ندارد.