آیت الله اسدالله بیات زنجانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم گفت: آنهایی که دنبال تغییر وضعیت آرامش نسبی ایجاد شده در کشور هستند، قصد دارند بار دیگر وضعیت استرس، نابسامانی و بی قانونی به جامعه بازگردد.

به گزارش سحر، پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی، وی در دیدار با اعضای انجمن اسلامی پردیس فارابی دانشگاه تهران افزود: ما در حال عبور از روی پلی هستیم که خرابش کردند و دوباره در حال ساخته شدن است.

وی اضافه کرد: عده ای تلاش کردند که وضعیت اقتصادی، ارز و گفت و گو و تعامل با دنیا را درست کنند و این کارهای آنها قابل دفاع است.

وی گفت: بدیهی است که این وضعیت فعلی باید کامل شود. ما هم تغییر می خواهیم، اما تغییر رو به جلو، نه عقب گرد و بازگشت به گذشته.

بیات زنجانی افزود: در طول این سال های اخیر، هیچ فردی از دولت فعلی با بنده مرتبط نبوده، لیکن احساس تکلیف می کنم برخی واقعیات را بگویم.

وی گفت: امروز اگر کسی آماری بدون مبنا بدهد، اگر کسی وعده های بدون پشتوانه عقلی، علمی و قانونی بدهد، بالاترین خیانت را مرتکب شده است.

وی ادامه داد: این فرصت یک امانتی است که در اختیار افراد قرار گرفته تا با مردم صحبت کرده و خود را عرضه کنند و در این امانت، نباید خیانت شود.

بیات زنجانی گفت: سیاست عرصه کارآموزی نیست، افلاطون سیاست را کار فیلسوفان می داند، چون سیاست یک فن است، انصاف تقاضا می کند تا ما موفقیت ها و نقص ها را ببینیم و دست در دست هم، این وضعیت را طوری ادامه دهیم که به اهداف اصلی و والای انقلابمان برسیم.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 29 اردیبهشت ماه جاری در سراسر کشور برگزار می شود.