دبیر شورای عالی اصلاح‌طلبان و عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی گفت: ایران‌ نیازمند تکمیل مسیر دولت روحانی است.

به گزارش سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی - حسین مرعشی پنج‌شنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه در همایش بزرگ حامیان روحانی در شیراز که به مناسبت میلاد حضرت ولی‌عصر(عج) برگزار شد انتخابات در ایران  را امری واقعی و تاثیرگذار دانست و افزود: انتخابات در ایران به آن میزان مهم است که حضور مردم یا حضور نیافتنشان تاثیرگذار است.

مرعشی حضور نیافتن مردم در انتخابات را مساوی با صدارت افکار اقلیت و گروه‌های اقلیت بر کرسی مملکت دانست.

او با اشاره‌ای به تاریخ معاصر ایران، به تاثیرگذاری مثبت و منفی حضور یافتن و حضور نیافتن مردم در صحنه تاکید کرد و گفت: مردم ایران در ۳۰ تیر ۱۳۳۱ با حضور در صحنه و اعتراض به دربار سبب شدند مصدق مجددا به نخست‌وزیری بازگردد اما ۱۳ ماه بعد با خالی کردن صحنه توسط مردم شرایطی ایجاد شد که زاهدی کودتاچی قراردادهای نفتی بزرگ بست و در حالی که مصدق نفت را ملی کرده بود کنار گذاشته شد.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به این واقعیت تاریخی بر درس گرفتن از گذشته تاکید کرد و با مطرح کردن این سوال که آیا ما می‌خواهیم به گذشته بازگردیم یا خیر گفت: اگر بخواهیم درس بگیریم نباید اجازه دهیم تجربه‌های تلخ تکرار شود.

مرعشی با بیان اینکه در سال ۹۲ و در اوج ناامیدی کشور را پس از  رد صلاحیت هاشمی و ممانعت از ثبت نام خاتمی به دست رییس جمهوری سپردیم که کشور را در بحرانی‌ترین و سرنوست‌سازترین دوران کنونی به خوبی مدیریت کرد، خاطر نشان کرد: روحانی توانست به پشتوانه حمایت رهبری و مردم، قدرت و اقتدار نیروهای مسلح و موفقیت‌های کشور در خاورمیانه پرونده هسته‌ای ایران را حل و فصل و پرونده ایران در آژانس انرژی اتمی را مختومه کند.

او با تاکید بر اینکه روز ۲۹ اردیبهشت زمان قدرشناسی از دولت است، افزود: مبادا با ناسپاسی قدر امنیتی که برجام برای همیشه به ما هدیه داد را ندانیم.

مرعشی همچنین خطاب به مخالفان دولت گفت: شما در امنیت حاصل از برجام زندگی می‌کنید چرا بی‌انصافی و بی اخلاقی پیشه می‌کنید.

وی تاکید کرد: اگر به رسمیت شناختن حق هسته‌ای ایران تنها دستاورد برجام باشد برای ما کافی است.