آذر منصوری، فعال سیاسی اصلاح طلب درباره تاکید روحانی بر شعار آزادی گفت: تاکید روحانی بر آزادی به عنوان یکی از مبانی شکل گیری انقلاب است و بدون توجه به این اصل مهم استقلال مردم زیر سوال رفته و همچنین رکن اصلی جمهوری اسلامی یعنی مردم سالاری هم محقق نخواهد شد. علاوه بر این در سایه آزادی است که عدالت شکل گرفته و متحول می شود.

وی در گفت و گو با سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی  دکتر حسن روحانی-  آزادی را برای استمرار توسعه در کشور ضروری دانست و ادامه داد: ضرورت این شعار به فضای کنونی جامعه بازمی گردد. در ایران امروز تحقق آزادی به عنوان یکی از مهم ترین اصول توسعه مطرح می شود و این به دلیل تجربه تلخ هشت ساله ای است که داشته ایم. در آن دوران ما شاهد حذف آزادی کنشگران مدنی و سلب آزادی های سیاسی و فردی بودیم که در نهایت هم نتیجه ای جز آسیب و فساد نداشت.

به گفته منصوری در واقع حذف آزادی حذف پرسشگری مردم، حذف نظارت مردم و حذف امکان دستیابی به توسعه است. اگر این تصور باشد که با حذف آزادی های مردم می توانیم کشور را به توسعه برسانیم کافی است به آن هشت سالی که اشاره شد نگاهی بیندازیم تا ببینیم هرگونه محدودیت و سلب آزادی از مردم چه بلایی سر جامعه خواهد آورد.

عضو شورای مرکزی حزب اتحادملت ادامه داد: این طبیعی است که رقبای روحانی حرفی از آزادی به میان نمی آورند، در واقع کسانی که در زمان مسئولیتشان در این کشور در راه سلب آزادی بیشترین تلاش را کرده اند حتی اگر بخواهند هم نمی توانند در این مورد شعار دهند.

منصوری با اشاره به اجتماع فردا حامیان حسن روحانی در استادیوم 12هزار نفری آزادی اظهار کرد: این اجتماع نشان دهنده پیام مردم برای استمرار رویکردی که روحانی در این چهار سال پیش گرفته است و در عین حال تاکید مردم به عدم بازگشت به گذشته را نشان می دهد. در واقع حضور پرشور مردم آن هم در ورزشگاهی با نام آزادی نشانه توجه مردم به منافع ملی و استمرار مسیر اصلاحات است.

وی همچنین با اشاره به اینکه نیاز به یک سونامی مشارکت در انتخابات داریم توضیح داد: این اجتماع پاسخ به کسانی است که برای تخریب علیه دولت دست به سندسازی و دروغ گفتن زده اند تا مشارکت مردم را کاهش داده و فضا را به نفع خود تغییر دهند. بنابراین این اجتماع می تواند شروع کننده سونامی باشد که ما در این انتخابات به آن نیاز داریم و در هفته باقی مانده از انتخابات باید آن را تقویت کنیم. این اجتماع می تواند مقدمات مشارکتی مردمی از جنس مشارکت دوم خرداد را فراهم کند.