عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: نرخ مشارکت سیاسی زنان و حضور در عرصه مدیریت در دولت روحانی سه درصد‏ نسبت به دولت گذشته بهبود یافته است.

به گزارش ایرنا، آذر منصوری روز جمعه در گردهمایی جوانان، دانشجویان و دانشگاهیان حامی روحانی در شهرستان قروه افزود: نرخ مشارکت زنان در نهادهای حکومتی در دولت تدبیر و امید، ٢ برابر شد و اگر بخواهیم روند توسعه بهبود یابد باید بدانیم تنها گزینه مناسب روحانی است و باید تلاش کنیم با رای قاطع در مرحله اول انتخابات پیروز شود.

وی با بیان این که در کشور ما 51 درصد جامعه را زنان تشکیل می دهند گفت: دولتی که موافق توسعه نباشد طبیعتا برای فراهم کردن فرصت های برابر، تلاش و برنامه ریزی نمی کند.

وی افزود: در دولت گذشته باوجود حضور روزافزون زنان در دانشگاه ها، از نظر مشارکت های اجتماعی زنان، با سرعت به آخرین کشور دنیا نزدیک شد و بسیاری از فرصت هایی که می توانست در اختیار زنان قرار بگیرد از آنان گرفته شد.

منصوری تاکید کرد: دولت روحانی برای پرکردن شکاف جنسیتی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و فعالیت های موثری برای ارتقای جایگاه اجتماعی و سیاسی بانوان انجام شد.

منصوری افزود: اگرچه با سطح ایده آل فاصله داریم اما توجه به الزامات حقوق شهروندی حاکی از رویکرد دولت برای تحقق ایران برای همه ایرانیان است و دولت به دنبال اسناد اجرایی منشور حقوق شهروندی است.

این فعال سیاسی در ادامه سخنان خود گفت: رقیب اصلی حجت الاسلام روحانی هیچکدام از نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری نیست بلکه رقیب اصلی، مشارکت نکردن عده ای در انتخابات پیش رو است.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم مردم قانع شوند سهم خود را در انتخابات ایفا کنند، افزود: در آستانه انتخابات با 2 سوال مهم مواجه هستیم اول این که چرا انتخابات و شرکت در آن مهم است و دوم این که چرا روحانی تنها گزینه ما در انتخابات است؟

به گفته وی انتخابات مهم است چون تنها مکانی است که به طور مستقیم اجازه داریم در تعیین سرنوشت خود دخالت کنیم و یک برگ رای هویت و مطالبه ما در شکل گیری قدرت سیاسی اثرگذار است.

منصوری اضافه کرد: اگر در انتخابات درست انتخاب کنیم می توانیم افرادی را برگزینیم که مدافع حقوق ملت باشند و بالعکس با انتخاب اشتباه نام افرادی از صندوق های اخذ رای خارج می شود که باوری به حقوق شهروندی و مشارکت سیاسی و توسعه ندارند.

وی تاکید کرد: اگر از حق رای خود استفاده نکنیم اختیار مسلم و حق شهروندی را به دیگران واگذار کردیم.

وی با بیان این که انتخاب نادرست موجب روی کار آمدن دولتی ماجراجو، ناکارآمد و پرتنش خواهد شد که موجب منزوی شدن کشور می شود گفت: از همین صندوق رای و از دل این انتخابات می تواند فردی بیرون بیاید که اعتقاد دارد باید مخالف را به منتقد و منتقد را به موافق تبدیل کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران افزود: روحانی زمانی دولت را تحویل گرفت که کشتی ایران به گل نشسته بود و روز به روز بیشتر در گِل فرو می رفت اما دولت روحانی شرایط را بهبود بخشید و فراتر از انتظارها عمل کرد.

به گفته وی اگر دولت تدبیر و امید هیچ توفیق داخلی نداشته باشد که به طور حتم داشته و قابل دفاع است همین که تحریم ها را از سر مردم و جمهوری اسلامی برداشته خود بزرگترین خدمت برای جمهوری اسلامی است.

منصوری با اشاره به این که دولت تدبیر و امید در عرصه اقتصادی موفق ترین کارنامه را داشته و توانست تورم را کنترل کند، گفت: میزان صادرات ما از واردات بیشتر شد و در بسیاری از محصولات کشاورزی، ایران به خودکفایی رسید.

وی تاکید کرد: در عرصه بین الملل نیز پرونده ایران به شورای امنیت رفته بود که این دولت سایه تهدید را از سر مردم برداشت.

منصوری با بیان این که دولت در رسیدگی به طبقه آسیب پذیر جامعه یکی از جدی ترین اقدام ها را انجام داد افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اعزام 9 هزار و 100 پزشک به روستاهای محروم و کمتر از 10 خانوار اعزام شدند و هزینه درمان از 30 درصد به سه درصد رسید.

وی ادامه داد: کشورهایی که مدافع توسعه هستند می دانند که یکی از الزامات توسعه، تامین و ایجاد فرصت های برابر برای آحاد جامعه، فارغ از قومیت، مذهب و گویش است.