هیئت مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران در بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت خود از حجت‌الاسلام حسن روحانی اعلام کردند؛ توجه ویژه دولت یازدهم به وضعیت بهداشت و درمان کشور و افزایش چشمگیر بودجه آن حاکی از درایت این دولت در تشخیص اولویت‌ها و نیازهای یک جامعه در مسیر توسعه بوده است.

به گزارش سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی -  هیئت مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران با صدور بیانیه‌ای از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند.

متن این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران که جمعی از فرهیختگان و عالمان طب را در خود جای داده وظیفه می‌داند تا به رسالت خویش بعنوان یک گروه مرجع اجتماعی عمل نموده و موضع خود را در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ اعلام نماید.

در بین نامزدهای محترم شخصی حضور دارد که خود از فرهیختگان و اهل علم و دانش اندوزی بوده و در سابقه خویش پاسداری از حریم و آزادی دانشگاه‌ها و اهالی علم را دارد و آن را در یک دوره از تصدی این منصب نشان داده است. توجه ویژه دولت یازدهم به وضعیت بهداشت و درمان کشور و افزایش چشمگیر بودجه آن حاکی از درایت این دولت در تشخیص اولویت‌ها و نیازهای یک جامعه در مسیر توسعه بوده است. تحقق بیمه سلامت همگانی و طرح تحول سلامت شروعی نیکو برای ایجاد تغییر در نظام ارایه خدمات بهداشتی و درمانی بوده که یکی از پیامدهای مهم آن کاهش هزینه‌های کمرشکن ناشی از خدمات بستری و دارویی می‌باشد و امید داریم با مدیریت بهتر منابع و انجام برخی اصلاحات ،اثری ماندگار باقی گذارده و موجب تحقق بیش از پیش عدالت در سلامت گردد.

مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران بر خود فرض می‌داند که عقلانیت، اعتدال، تدبیر، صداقت و امید به توسعه را بر هرگونه عقب گرد ارجح دانسته و رای خود به آقای دکتر حسن روحانی را نمودی از شناسایی و انتخاب اصلح بداند فلذا از همکاران فرهیخته و گرامی و عموم شهروندان عزیز دعوت می‌نماید تا در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت پرشور و شعور داشته و به امتداد دولت تدبیر و امید برای رسیدن به توسعه پایدار رای دهند.

-دکتر ایرج فاضل

-دکتر علی نوبخت

-دکتر محمد رضا ظفرقندی

-دکتر عزت اله گل علیزاده

-دکتر سید جلیل حسینی

-دکترمحمد حسین بدخش

-دکتر علی تاجر نیا

-دکتر ناهید خداکرمی

-دکتر عبدالرسول صداقت

-دکتر بیژن صدری زاده

-دکتر غلامعلی عکاشه

-دکتر سید تقی نوربخش

-دکتر محمد وجگانی

-دکتر محمد صاحب الزمانی

-دکتر محمود شیرزاد

-دکتر سید احمد جلیلی

-دکتر رهبر مژدهی آذر

-دکتر محمد تقی جغتایی