معاون حقوقی رییس جمهور گفت: با انتخاب دوازدهمین رییس جمهور، فردی را برای عبور از یک پیچ خطرناک انتخاب کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در ستاد مرکزی روحانی در مشهد اظهار کرد: مردم ایران آماده می‌شوند تا برای دوزادهمین بار سرنوشت خود را انتخاب کنند، این مسئله در جمهوری اسلامی یک حق است، در قانون برای مردم یک تکلیف است چون ایران خانه ماست و ما نمیتوانیم نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم.

وی افزود: سرنوشت نسل‌های آینده و ایران فردا با همین انتخابات ارتباط مستقیم دارد، شاید تلقی این باشد که ما فردی را برای 4 سال بر می‌گزینیم اما تحلیل من این است که ما با انتخاب دوازدهم، فردی را برای یک پیچ خطرناک انتخاب می‌کنیم که چهره ایران را برای سال‌ها رقم خواهد زد که این مهمتر از 4 سال خواهد بود.

وی با بیان این‌که «متاسفانه جریانی است که راه حل مشکلات و اداره جامعه را در برخورد، خشونت، حذف و حصر می‌بیند»، خاطرنشان کرد: این جریان می‌تواند چهره ایران را در جهانی که بشر برای آینده خود تصمیم می‌گیرد خراب کند.

معاون حقوقی رییس‌جمهور یادآور شد: در جامعه‌ای که ما در انتظار امام عصرمان هستیم باید بدانیم که شیوه حکومت امام عصر(عج) کمیته امدادی نخواهد بود بلکه عدالت فراگیر برقرار خواهد شد اما متاسفانه چهره این موضوع در حال تحریف است. امروز تا صحبت از انقلابی می‌شود، همه فکر می کنند باید مشت‌ها را گره کنند و شعارهای تند بدهند اما مگر زمانی که صدام به این خاک حمله کرد همین مردم انقلابی از خاکمان با هر دین و فرهنگی دفاع نکردند؟ مگر آن‌ها انقلابی نبودند؟ مردم ما انقلابی هستند و در تمامی عرصه ها حضور پیدا می‌کنند.

وی با بیان این‌که «سیاستمداران ما انقلابی هستند که می‌توانند در مذاکرات هسته‌ای جهان را به تحسین وادارند»، اظهار داشت: زمانی هم رفتارهای نامتعارف و صحبت‌های ناشایسته را عده‌ای شاخصه انقلابی‌گری می‌دانستند اما این دولت انقلابی‌گری را توام با شجاعت، منطق و آینده‌نگری معنی کرد و در یک نمونه، مذاکره کنندگان ایرانی با جهان توانستند افتخاری کسب کنند که امروز رییس‌جمهور آمریکا می‌گوید ایرانی‌ها سر ما کلاه گذاشتند.

وی ادامه داد: اولین گام دولت تدبیر و امید برجام و آواربرداری از مسیر توسعه کشور بود که پیشرفت پتروشیمی، صنعت، تهیه دارو، حمل و نقل و... را با مشکل مواجه کرده بود. بسیاری از کشورها هنوز نتوانستند از زیر بار قطعنامه‌ها خارج شوند و بعضا با درگیری مواجه شدند اما تیم مذاکره کننده ما توانستند به یکباره تمامی قطنامه‌ها را لغو کنند؛ من تعجب می‌کنم از حرف‌های کاندیداها که به برجام ایراد می‌گیرند.

معاون حقوقی رییس جمهور اضافه کرد: قفل هایی که طی 8 سال به کشور زده شد یکروزه باز نمی‌شود.