جلال جلالی زاده نماینده سنندج  دوره ششم مجلس شورای اسلامی در واکنش  به  سخنان امروز ابراهیم رئیسی که خطاب به حسن روحانی گفت زبان کردی را خدا آزاد  کرد نه دولت یازدهم !تاکید کرد: حسن روحانی  در دوره 4 ساله اول خود نشان داد که به شعار ایران برای ایرانیان، اعتقاد دارد و برای تحقق کامل آن تلاش خواهد کرد.

جلالی زاده در گفت و گو  با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی  دکتر حسن روحانی –تاکید کرد: کرد ها معتقدند که بهترین کاندیدای این دوره از انتخابات که پاسخگو ی مطالبات شان خواهد بود، حسن روحانی است.

او ادامه داد:بخاطر جسارت بیان و عملکرد آشکار حسن روحانی به او رای خواهیم داد. دفاع از عقلانیت و توسعه گرایی و عدم تمایل بازگشت به گذشته از دلایلی است که ما را به پای صندوق های رای خواهد کشاند. مردم بدانند که اگر رای ندهیم حتما با انتخاب دیگران دچار بحران خواهیم شد.

این فعال سیاسی در ادامه برای بررسی اقدامات دولت یازدهم در ارتباط با اقلیت های مذهبی به بیان خاطره ای از دولت گذشته پرداخت. او با اشاره به اینکه در دولت گذشته تعدادی از ترکمن ها به دیدار محمود احمدی نژاد رفتند تا مشکلات خود را با او در میان بگذارند، اظهار کرد: احمدی نژاد در پاسخ به آنها صراحتا اعلام می کند، بروید به کسی مراجعه کنید که به او رای داده اید.

جلالی زاده هرچند اعلام کرد که در همه دولتها در خصوص اقوام و اهل سنت اقداماتی انجام شده است اما این تلاش ها را در دولت یازدهم علنی و عملی دانست و گفت: حسن روحانی در مناطق مختلف کشور فضای آرامی را برای اهل سنت بخصوص در بلوچستان، تالش و در بین ترکمن ها فراهم کرده است. او در ادامه به تدریس زبان و ادبیان کردی در دانشگاه کردستان به عنوان مهمترین اقدام دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: از همین اقدام می توان توجه ویژه حسن روحانی نسبت به اقلیت ها دریافت.

نماینده اهل تسنن مجلس ششم با بیان اینکه در دولت اصلاحات هم اقدامات خوبی از سوی سید محمد خاتمی انجام گرفت، اظهار کرد: اما دولت روحانی از نظر عملی نقش بسیار مثبتی در بهبود وضعیت اقلیت های مذهبی داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که با رای مجدد به روحانی شعار ایران برای همه ایرانیان بخوبی تحقق بیابد.