معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات گفت: میزان آرای روحانی از این مناظره افزایش و میزان رای ابراهیم رییسی کاهش یافت چون او در مناظره امروز به شدت ضعیف عمل کرد. با این حال، بازنده اصلی مناظره‌ها قالیباف بود که از همه مرزها عبور کرد.

سیدمصطفی تاج‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص مناظره امشب میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای روحانی در مناظره دوم خود بهتر از مناظره اول عمل کردند و در مناظره امروز هم از مناظره هفته گذشته بهتر بودند. 

او ادامه داد: در این مناظره اصولگرایان نشان دادند که در خصوص سه شعار اصلی‌شان هیچ برنامه و طرحی ندارند. در این راستا، آنها درخصوص چگونگی ۲.۵ برابر کردن درآمد ملی هیچ توضیحی ندادند. در مناظره قبلی و همچنین مناظره امروز آقای روحانی پرسیدند که چطور می‌توان رشد ۲۶ درصدی را آن هم در کشوری که در ۴۰ سال گذشته رشد متوسط کشور ۲.۵ درصد بوده است، ایجاد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به شعار قالیباف و رییسی برای افزایش یارانه‌های نقدی اظهار داشت: این دو نامزد در این مناظره منابع سه برابر کردن پرداخت یارانه‌ها را اعلام نکردند. صرف نظر از تبعات این کار آنها نگفتند که می‌خواهند از کدام منبع یارانه‌‌ها را پرداخت کنند.

تاج‌زاده افزود: همچنین مخالفان آقای روحانی نگفتند که چگونه می‌خواهند پنج تا شش میلیون شغل ایجاد کنند.

او با بیان اینکه در این مناظره دو مطالبه ملی شکل گرفت، تصریح کرد: نخستین مطالبه برگزاری مناظره رودرو میان آقای روحانی و رییسی به عنوان دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری با حضور خبرنگاران است.

معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات اضافه کرد: مطالبه دوم شفافیت منابع ستادهای انتخاباتی است که نامزدها باید اعلام کنند که منبع مالی ستادهایشان را از چه کسانی اعلام کرده‌اند.

تاج‌زاده با اشاره به ادعای قالیباف درخصوص واگذاری املاک نجومی به رفتگران خاطرنشان کرد: آقای قالیباف مدعی شدند که املاک نجومی را به رفتگران دادند ما از ایشان می‌خواهیم تا از شورای شهر بخواهند تا در این رابطه تحقیق و تفحص کنند تا معلوم شود که ایشان چه خدماتی برای رفتگران انجام داده و شایعات منفی علیه خود را پایان دهد.

او در پاسخ به این سوال که این مناظره تا چه اندازه در میزان آرای نامزدهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری اثرگذار بود، ابراز داشت: میزان آرای روحانی از این مناظره افزایش و میزان رای ابراهیم رییسی کاهش یافت چون او در مناظره امروز به شدت ضعیف عمل کرد. با این حال، بازنده اصلی مناظره‌ها قالیباف بود که از همه مرزها عبور کرد.