19 نفر از نمایندگان ادوار کردستان در مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای حمایت قاطع خود را از دکتر حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

به گزارش سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی  دکتر حسن روحانی - در این بیانیه آمده است: جانبازی ها و فداکاری های بی شمار و غیرقابل وصفی برای برپایی مردمسالاری دینی در این سرزمین انجام گرفته و می گیرد و اکنون که این میراث ارجمند به ما رسیده، وظیفه خود می دانیم که با تمام توان به حمایت و حفاظت و پاسداشت این گوهر گرانبها همت کنیم.

این بیانیه نمایندگی ملت و ریاست جمهوری را به دلیل آنکه تکیه ای بی چون و چرا به رای مردم دارند و خود نماد و نشان پر رنگ عنصر جمهوریت در نظم مستقر سیاسی اند، دارای اهمیتی بنیادین دانست

این بیانیه افزوده است: تمام دولت ها به نوبه خود خدماتی به ملت داشته و طبیعتا نقاط ضعفی هم داشته اند و این خود مؤلفه گریز و گزیرناپذیر فعالیت اجرایی است، تمام دولت های پس از انقلاب کوشیده اند در خدمت این انقلاب و نظام وسرزمین باشند و قضاوت نهایی به عهده افکار عمومی است که به قضاوت خدمت ها و یا خدای نکرده خیانت ها بنشیند.

نمایندگان ادوار کردستان در این بیانیه ادامه داده اند: اکنون نیز که در آستانه انتخابات مهم ریاست جمهوری و نیز شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم، همه آحاد ملت، علی الخصوص شهروندان بزرگ و نجیب کردستان را به مشارکت و برگزیدن بهترین و بهترین ها در این دو انتخابات فرا می خوانیم.

بیانیه ادامه می دهد: اعلام می نماییم با توجه به بررسی ها و در نظر گرفتن جمیع شرایط داخلی و بین المللی، بدان نظر رسیده ایم که تداوم دولت تدبیر و امید موجب پاسداشت همه جانبه منافع ملی و سرزمینی و نیز ادامه فرایند توسعه کمی و کیفی در همه حوزه ها است، لذا با احترام به تمامی کاندیداهای حاضر در عرصه رقابت ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی را برای این مقام قابل تر، دارای توان بیشتر و صاحب استراتژی و تاکتیک های مشخص دانسته و از او حمایت قاطع می نماییم .

اسامی نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی استان کردستان که این بیانیه را امضا کرده اند در زیر می آید.

عبدالکریم احمدنژاد، سید مسعود حسینی، اقبال محمدی، فخرالدین حیدری، عبدالله سهرابی، امین شعبانی، محمدعلی مقنیان، سید معروف صمدی، علی پرتوی، مرتضی زرین گل، جلال جلالی زاده، محمد علی کریمی، عبدالجبار کرمی، بهمن مراد نیا، امید کریمیان، سید عماد حسینی، حامد قادرمرزی و سالار مرادی.