غلامحسین کرباسچی، شهردار اسبق تهران باانتقاد از بی اطلاعی رقبای حسن روحانی از اوضاع کشور گفت : به طور مثال میرسلیم از اوضاع کشور کاملا بی اطلاع هستند و من تصور می کنم با صحبت های شان در مناظره، حتی روزنامه ها را هم مطالعه نکرده اند .

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در گفت و گو با سحر -پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی –در ارزیابی سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: به نظر من مناظره سوم را می توان از جهات مختلف بررسی کرد. نکته اول در این مناظره رفتار رئیسی بود که تقریبا دو ایراد اساسی داشت. ایراد نخست در واقع بیان پاسخ های نامرتبط با سوالات مطرح شده بود که به هیچ عنوان مخاطب را قانع نمی کرد. اینکه مثلا در پاسخ به این سوال که منابع وی برای وعده های اقتصادی در دولتش چه خواهد بود، اشاره به آماده بودن منبع و عدم ذکر آن سوال برانگیز بود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد : ایراد دومی که می توان به رفتار وی در این مناظره وارد دانست، این بود که مکررا این سوال را مطرح می کرد که چرا دولت فلان طرح را دیر اجرا کرده است و در مقابل طرح ها و برنامه های آن را نیز تائید می کرد. این تناقض در ذهن بیننده سوال می کند که میزان دانش و آگاهی وی از وقایع کشور چیست ؟

کرباسچی تصریح کرد : در سوی دیگر همچنین قالیباف نیز بدون تشریح برنامه ای به دنبال پرونده های بی سر و ته رفت و مردم به خوبی از این نوع رفتار آشنایی دارند. مشخصا طرح این مسئله که یک زمینی را روحانی یا جهانگیری در حدود 20 سال پیش خریداری کردند ، بدون ذکر اینکه چنین زمینی متعلق به چه کسی بوده و یا چه قیمتی داشته و در چه رابطه به این دو کاندیدا واگذار شده است، برای مردم محل سوال خواهد بود.

وی افزود : چنین اتهام زنی که مربوط حدود دو دهه قبل بوده است، به هیچ عنوان نمی تواند برای افکار عمومی قابل قبول باشد و از همین رو من معتقدم که شهردار تهران در این مناظره حرف جدیدی جز اتهام زنی مطرح نکرد.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی یادآور شد : به نظر من آقایان باید در این مناظره به این مهم نیز اشاره می کردند که برای وعده های نجومی خود چه منابعی را پیش بینی کرده اند؟ به هر حال ایجاد شغل با ادعا و شعار برای جوانان ایجاد نخواهد شد و قطعا نیاز به برنامه های مدون دارد.

شهردار اسبق تهران در ادامه ضمن انتقاد مجدد از ساز و کار مناظره سوم تاکید کرد : واقعا نمی دانیم که ترس شورای نظارت و تبلیغات صدا و سیما از چیست ؟ باید برای برنامه های اقتصادی نامزدها برنامه های بهتری چون مناظره تیم های اقتصادی دو طرف یا طرفین ترتیب داد که مردم به قضاوت بهتری از وعده های نجومی بنشینند. اطرافیان آقایان مبین رفتار اقتصادی آنها بوده مردم به خوبی درک می کنند که افراد دولت احمدی نژاد در تشکیلات ستادی کدام کاندیدا فعالیت دارند .

وی در پایان باز هم ضمن اشاره به مناظره سوم تصریح کرد : نکته بارز مناظره این بود که مردم کاملا نسبت به اشراف روحانی و جهانگیری در حیطه آماری مسائل کشور و ادبیات برخی از کاندیداها آگاه تر شدند. مردم قطعا قضاوت می کنند، کسی که از الفاظی چون " کثافت کاری" و دادن نسبت دروغگو به رقیبش ابا ندارد، راه به جایی نخواهد برد.