سخنگوی ستاد روحانی  در نشست خبری امروزش در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید آیا آقای روحانی که شب گذشته اعلام کرد آمادگی مناظره با ابراهیم رئیسی را  دارد همچنان تمایل  به  مناظره با رئیسی را دارند؟گفت:بله ،همانطور  که آقای روحانی اعلام  کردند آماده  مناظره با  ابراهیم  رئیسی هستندضمن  اینکه  پیش از این نیز ستاد انتخاباتی دکتر روحانی اعلام کرده بود نمایندگانش آماده مناظره با نمایندگان منتخب ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی هستند.

به گزارش سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- محمدعلی وکیلی ادامه داد:برغم این این اعلام آمادگی و ابراز تمایل  تا کنون  نه ستاد های رقیب نمایندگانی را برای مناظره  معرفی کرده اند و نه پاسخ روشنی از سوی سازمان صدا وسیما در این باره  به دست ما رسیده است.

او گفت: آقای روحانی کارنامه چهارساله دارد و مردم امکان بررسی دقیق برنامه‌اش را دارند اما حافظه و خاطرات مردم درباره عملکرد آقای رییسی مربوط به دوران اخیر نیست.

وکیلی در پاسخ به سوالی درباره دریافت مالیات از آستان گفت: از دیر زمان گرفتن مالیات از مردم موجود است و اگر جایی فرار مالیاتی وجود داشته باشد، این امکان وجود دارد که از بخش خصوصی مالیات دریافت شود و جامعه مالیات دهنده در سه سال و نیم پیش افزایش یافته و دوچندان شده است. آنچه همیشه مطالبه جامعه بود، مالیات خصولتی‌ها بود که دولت همیشه توان دریافت مالیات از آنها را تدارد و همچنین دریافت مالیات از نهادهای خاص مثل استان قدس که این امکان عراهم نبود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد‌:‌ این گفته که ما خودمان مالیات را وصول می‌کنیم و خودمان هم تشخیص هزینه می‌دهیم برای مردم نیز این توقع را ایجاد می کند که اگر قرار است آستان به تشخیص خود مالیاتش را هزینه کند، پس تفاوت آنها با مردم چیست.

نگاه آقایان به مالیات مثل خمس و زکات است. مالیات حق حکومت است تا به نمایندگی از مردم مصرف کند و اکر بنا باشد هر کس خودش مالیاتش را هزینه کند، اداره کشور را با اختلال روبرو می کند. بنابر این برای حفظ انسجام ملی و شکلگیری دولت مدرن جایی برای این حرف‌ها نیست.