سیهلا جلودار زاده، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت : گم شدن دکل نفتی و اختلاس های سه هزار میلیاردی و بدهی های کلان و افسارگسیخته بانکی، نمونه و گواهی از فقدان آزادی در جامعه است.

جلودارزاده، نماینده تهران در مجلس در گفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – ضمن اشاره به لزوم اهمیت اصل آزادی اظهار کرد : اصولا محدود کردن دیگران به معنای تخصیص امکانات برای عده ای خاص است که به هیچ عنوان با اصل آزادی مطابق نیست.

وی افزود : باید در نظر داشته باشیم که در جوامع محدود، سوظن نسبت به پایمال شدن حقوق در جامعه وجود دارد و همین امر هم می تواند در نهایت به بی اعتمادی در جامعه و به تبع آن جامعه دو قطبی منجر شود .

عضو شورای مرکزی خانه کارگر خاطرنشان کرد : متاسفانه در جامعه ما در دوره ای حق آزادی از مردم سلب شد و آزادی هایی نظیر اجتماعات، مطبوعات و لزومات این چنینی در سبد آمال جامعه قرار گرفت . از همین رو امروز نیز شاهد هستیم که عده ای به هیچ عنوان میانه ای با نقد شدن ندارند و متمال به در ختیار گرفتن تریبون های شخصی و جناحی به شکل شخصی هستند .

وی یادآور شد : با این همه روحانی به عنوان یک حقوقدان با روی کار آمدن خود تلاش کرد که این فضای  را بشکند و به همین جهت نسل جوان جامعه از تدبیر و امید ایشان رضایتمند هستند . همچنین هنرمندان به عنوان مانیتور احساسات جامعه از رویکرد دولت یازدهم راضی اند و این مسئله بسیار مهمی است. به هر حال روحانی تا حد توان وظایف خود را در حدود اختیار دولت برای اعتلای آزادی انجام داد و امیدواریم با تداوم تدبیر و امید در جامعه شاهد توسعه روزافزون کشور باشیم .

جلودارزاده ادامه داد : در فضای غیر آزاد رسانه ای و اقتصادی است که افرادی می توانند با سواستفاده از آن به چپاول اموال مردم بپردازند و گم شدن دکل نفتی و اختلاس های سه هزار میلیاردی و بدهی های کلان و افسارگسیخته بانکی، گواهی بر این مدعا است.

نماینده فراکسیون امید مجلس همچنین تصریح کرد : جامعه آزاد، بی شک جامعه ای است که همه در آن حق و جرات نظر دادن داشته باشند و نقد در آن هزینه بردار نباشد. شما ببینید که روئسای جمهور گذشته ما چطور و با چه ساز و کاری حذف شدند و بهای آن برای جامعه ما در چیست؟

وی  باا شاره به  همایش "سلام بر آزادی " حامیان روحانی گفت : این گردهمایی بزرگ بسیار با اهمیت بودو می تواند موج انتخاباتی خوبی در کشور ایجاد کرد امیدوارم با حضور پرشور جوانان مان  در روز 19 اردیبهشت  پای صندوق های رای ، شاهد رشد و پویایی آزادی در جامعه باشیم.