فعال سیاسی گفت: کلید پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در آرای خاکستری است که باید در روزهای آینده باید آنان را برای شرکت در انتخابات متقاعد کرد.

به گزارش سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – صادق زیباکلام روز جمعه در جشن میلاد امید که با شعار آمادگی برای تغییر در سالن مجموعه ورزشی کارگران مشهد برگزار شد، تنها راه پیشرفت و اصلاح جامعه را صندوق های رای دانست و افزود: صندوق های رای آخرین پنجره انتخابی بودن در این مملکت است و باید در این مسیر به صندوق های وزارت کشور برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اعتماد کرد.

وی تصریح کرد: اگر همه در این انتخابات شرکت کنند، سبد رای روحانی بالا می رود و در همان دور نخست به عنوان رئیس جمهوری انتخاب می شود.

وی تاکید کرد: در24 خرداد 92 نیز با حضور گسترده مردم حجت الاسلام روحانی توانست 19 میلیون رای بیاورد.

زیباکلام با اشاره به این که برای ما مهم است که چه کسی رئیس جمهوری آینده این کشور می شود و بر همین اساس وظیفه داریم مردم را برای شرکت در انتخابات ترغیب و تشویق کنیم، اظهار کرد: در پاسخ به کسانی که می گویند روحانی در این سه سال و نیم چه کرده، باید گفت کارنامه دولت مشخص است و هرچند ممکن است دارای کاستی هایی باشد اما باید به این نکته توجه کرد که دولت با چه وضعیتی تحویل آقای روحانی شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در طول دوره گذشته قوای مجریه، مقننه و قضاییه، همه در اختیار اصولگرایان بود و آن ها به سرعت تصمیم گرفتند سیاست های دولت اصلاحات را تغییر دهند.

وی یادآور شد: آن ها در آن دوران سیاست های دولت قبل را خائنانه خواندند و با اتخاذ سیاست های جدید، پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت رفت و قطعنامه های متعدد در این زمینه صادر شد.

این استاد دانشگاه تهران با بیان این که در آن دوران حتی روسیه و چین نیز علیه ایران رای دادند و حاصلش قطعنامه هایی شد که تحریم های بسیار بزرگی را برای ایران به همراه داشت، خاطرنشان کرد: در همان دوران رئیس دولت اصولگرا گفت که قطعنامه ها کاغذ پاره ای بیش نیست.

وی ادامه داد: در آن دوران می گفتند که نباید از تحریم ترسید و باید ایستادگی کرد، نتیجه آن سیاست ها این شد که ما در پارس جنوبی از قطر عقب افتادیم و آن ها بیش از ما از یکی از غنی ترین مخازن گازی دنیا برداشت کردند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: در شرایط فعلی یکی از دستاوردهای برجام رسیدن ما به قطر در حوزه برداشت از پارس جنوبی است و بر همین اساس باید گفت که این دوران به هدر نرفته و بدون دستاورد نبوده است.

وی یادآور شد: کسانی که امروز افتخارشان رای ندادن است بدانند که به فرزندان خود در آینده مدیون هستند زیرا زمینه را برای حضور جریانی دیگر در کشور فراهم کرده اند.

زیباکلام همچنین از حضور در بین نامزدهای اصلاح طلب شورای شهر مشهد ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم شورای مشهد بتواند منعکس کننده خواست واقعی مردم این شهر باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای لیست امید مشهد آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم آن ها بتوانند شرایط جدیدی را در شهر مشهد حاکم کنند.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 29 اردیبهشت ماه جاری در سراسر کشور برگزار می شود.