روز شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه، جمیله کریمی رئیس ستاد بانوان روحانی در فارس در همایش بزرگ زنان حامی روحانی در شیراز با اشاره به اینکه این روزها در فضایی انتخاباتی هستیم و همه تلاش‌ها بر این است که فضایی پرنشاط برای مشارکت بیشتر مردم فراهم شود، افزود: رقیب دکتر روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری نه رئیسی است و نه قالیباف؛ چراکه هردوی این کاندیداها - به لحاظ مبانی فکری و  عملکرد فردی -  برای مردم شناخته‌شده هستند. به اعتقاد رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس، رقیب روحانی کسانی هستند که شاید ارزش اثرگذاری رأی خود را هنوز درک نکرده‌اند؛ یعنی همان آرای خاکستری.

به گزارش سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – جمیله کریمی سپس تأکید کرد که امروز دیگر مردم ما نمی‌خواهند به عقب برگردند و آن ۸ سال تاریک را تجربه کنند، ۸ سالی که به گفته رئیس ستاد بانوان روحانی در فارس «فردی بر سکان مدیریت کشور تکیه زد که خودش را هم نمی‌توانست مدیریت کند».

 کریمی در ادامه شرایط دوران ۸ ساله احمدی‌نژاد را برشمرد، دورانی که به گفته رئیس دوره‌ای جبهه اصلاحات فارس در آن، کشور در سراشیبی سقوط قرار گرفت، اقتصاد کشور از هم پاشیده شد، اخلاق جامعه لگدمال و شیرازه فرهنگ ازهم پاشیده شد، دورانی که بانک‌های ما تحریم بود و نمی‌توانستیم ارز وارد کشور کنیم، و کالاهای بی‌کیفیت صنعت ما را ورشکسته کرد. به اعتقاد کریمی اگر آن شرایط استمرار پیدا می‌کرد، ما شرایطی مثل عراق و لیبی را تجربه می‌کردیم.

رئیس ستاد بانوان روحانی در فارس در ادامه به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲، اشاره کرد، وقتی به اعتقاد او با تدبیر و دوراندیشی سیدمحمد خاتمی و مرحوم آیت‌اله هاشمی مردم خسته از آن شرایط پای صندوق‌‌های رأی رفتند و به تدبیر و امید رأی دادند.

جمیله کریمی سپس خاطرنشان کرد: آنچه از این ۴ سال باید در تاریخ ثبت شود، برجامی بود که روحانی به سرانجام رساند. به گفته کریمی جمهوری اسلامی ایران موفق شد در قالب دیپلماسی با ۶ قدرت جهانی برنامه هسته‌ای را به سرانجام مطلوب رساند و ایرا‌ن‌هراسی را به ایران‌دوستی تبدیل کند.  

رئیس ستاد بانوان روحانی در فارس در ادامه افزود: مردم ما به همین دلیل است که نمی‌خواهند دوباره به آن گذشته برگردند.

کریمی سپس با اشاره به رقبای روحانی در انتخابات پیش رو گفت: موضوعی که امروز کاندیداهای رقیب بر آن دست می‌گذارند، درواقع آن است که  «آقای روحانی آن خرابه‌ای را که به تو تحویل دادیم چرا در عرض ۴ سال معجزه نکرده و کشور را کامل نساخته‌ای».

کریمی در ادامه افزود: روحانی یک ویرانه تحویل گرفت، باید ابتدا آواربرداری می‌کرد و زیرساخت‌ها را فراهم می‌کرد؛ بنابراین باید فرصت در اختیار او باشد تا بتواند این را بسازد.

جمیله کریمی سپس با اشاره به اینکه درحالی که بخش عمده‌ای از وقت روحانی و تیمش معطوف به سیاست خارجی بود، روحانی توانست باوجود کاهش قیمت نفت، ضمن آواربرداری و ساختن زیرساخت‌ها، تورم ۳۶ درصدی را یک‌رقمی و رشد منفی ۶ را به رشد مثبت ۷ برساند.

رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس سپس با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم به گذشته برگردیم، گفت: کسانی که امروز با گرفتن عکس و فیلم با مردم فقیر دم از محرومان می‌زنند، چرا زمانی که شاهد حراج بیت‌المال بودند؛ به فکر محرومان نبودند؟ چگونه محرومان می‌توانند به این تفکر اعتماد کنند؟ جمیله کریمی سپس افزود: مردم به خوبی کارنامه افراد را در حافظه دارند، و به وقتش و در زمان انتخابات آن را نشان می‌دهند.

رئیس ستاد بانوان روحانی در فارس در ادامه با اشاره به اینکه آنچه امروز برای ما مهم است، رفتن به میان مردم و با آنها حرف زدن درباره این واقعیات است، خاطرنشان کرد: امروز زنان و جوانان رسانه روحانی هستند و باید با روشی اقناعی تحریمی‌ها را به رای‌دادن اقناع کرد. شاخص‌هایی که به گفته او باید براساس واقعیات اقتصادی مثل کاهش تورم، سامان دادن به وضع اشتغال، کاهش چشمگیر هزینه‌های درمان و سلامت باشد.

کریمی سپس افزود: ما اصلاح‌طلبیم و معتقدیم نمی‌توان مردم را با صدقه‌دادن فریب داد، افزایش یارانه از نظر مجلس شورای اسلامی ممکن نیست، و به معنای برگشتن به همان گذشته تلخ است.

این فعال اصلاح‌طلب در پایان با اشاره به رای عقلای اصولگرا مانند حجت‌الاسلام ناطق نوری که دغدغه صلاح کشور دارد، به روحانی و همچنین رای خاتمی به روحانی به منظور تداوم مسیر اعتدال گفت: ما امروز باید بین راه و بیراهه را انتخاب کنیم، و آن راهی که به آرامش، اعتدال  و توسعه می‌انجامد، رأی به روحانی است. او همچنین خطاب به زنان حاضر در تالار حافظ شیراز که برای حمایت از حسن روحانی جمع شده بودند، افزود: به همه بگویید برجام بعدی روحانی اشتغال و تولید است که به رای و حمایت ما نیاز دارد.