سخنگوی ستاد روحانی با بیان اینکه ملت ایران، ملتی حسابگر و سنجشگر بوده و نمی‌توان با شعار آرای آنها را خرید، گفت: از مردم انتظار داریم که جواب دو رویکرد عملگرایانه و شعاری را در ۲۹ اردیبهشت پای صندوق ها بدهند

محمدعلی وکیلی در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به عقب نشینی ضمنی رییسی و قالیباف در مناظره سوم از مواضع و شعارهای اولیه در راستای پرداخت یارانه و کارانه، در واکنش به این سوال که باتوجه به غیرواقعی بودن این شعارها چه نهادی موظف به برخورد با آنهاست، اعلام کرد: به نظر می رسد مهمترین نهادی که باید با این نحوه برخورد و شعارهای انتخاباتی برخورد کند، خود مردم هستند.

او گفت: مردم مسائل و شعارهایی که مطرح شد را با اتکا به اظهارنظرهای کارشناسی و مواضع مجلس راستی آزمایی خواهند کرد و توانایی نامزدها برای آنها حاصل خواهد شد.

سخگوی ستاد حسن روحانی با بیان اینکه داور نهایی در تشخیص صدق و کذب گفتار کاندیداها مردم هستند، خاطرنشان کرد: ما از هیچ نهادی بجز مردم انتظار داوری و قضاوت نداریم و امیدواریم مردم در ۲۹ اردیبهشت قضاوت خود را در قبال ادعاهای بدون پشتوانه و شعارهای بی‌اساس داشته باشند تا مشخص شود ملت ایران، ملت شعار و هیجان‌های بدون فکر نیست.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: ملت ایران، ملتی حسابگر و سنجشگر بوده و نمی‌توان با شعار آرای آنها را خرید.

او در پاسخ به این سوال که آیا اقدامات صورت گرفته و شعارهای بی پشتوانه کاندیداها مصداق فریب افکار عمومی و در نتیجه تخلف انتخاباتی است، گفت: طبیعتا بنابر قانون این اقدامات تخلف انتخاباتی است اما ما به عنوان تیم آقای روحانی صرفا از مردم انتظار داریم که جواب این دو رویکرد عملگرایانه و شعاری را در ۲۹ اردیبهشت پای صندوق ها بدهند

وکیلی در پایان تصریح کرد: داور نهایی ما مردم هستند و ما تمامی امور را به خداوند و مردم واگذار میکنیم.