معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه آنچه که امروز می‌کاریم،فردا درو می‌کنیم،گفت: اگر مطالباتی داریم الان زمان ورود به عرصه است و با شرکت در انتخابات، مطالبات خود را از رییس جمهور منتخب پیگیری کنیم.

اطهره نژادی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: زنان چه در جایگاه دختر، چه مادر و چه همسر نقش محوری در خانواده دارند و آنان همواره در تصمیم‌گیری‌های خانواده نقش اساسی داشته‌اند. در مرحله حساس انتخابات هم می‌توانند به ترغیب سایر اعضای خانواده برای حضور در این عرصه و رای دادن بسیار کمک کنند.

وی درباره تشویق مردم به ویژه زنان برای شرکت در انتخابات گفت: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و رای دادن آنها را در این مرحله می‌تواند بسیار بر آینده زنان و جایگاه آنان در کشور تاثیر بگذارد. سیاست‌های دولت می‌تواند زنان را به سمت خانه‌نشین شدن سوق دهد یا ضمن توجه به نقش‌های محوری زنان در خانواده زمینه مشارکت آنان را عرصه‌های مختلف اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی و سیاسی جامعه فراهم کند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر امروز با رای خود در انتخابات مشارکت نکنیم، فردا نمی‌توانیم انتظار برآورده شدن مطالباتمان را داشته باشیم. به طور قطع رای تک تک ما در سرنوشت انتخابات تاثیرگذار خواهد بود و با ترغیب مردم باید رای‌های خاکستری را تبدیل به رای‌هایی شود که جهت داشته باشد. این کار جز با اطلاع‌رسانی شفاف کاندیداها و همکاری مردم در اطلاع‌رسانی بیشتر امکان‌پذیر نمی‌شود.

نژادی در پایان درباره تبعات شرکت نکردن زنان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: شرکت نکردن زنان در انتخابات به منزله گردن گذاشتن آنان به قضا و قدر است. اگر نسبت به برگزاری انتخابات بی تفاوت باشیم و فردی را هدفمند و آگاهانه انتخاب نکنیم، در آینده نمی‌توانیم در قبال پیش آمدها با استناد به رای خودمان مطالبه‌گر باشیم بنابراین حضور همه اقشار جامعه در انتخابات ضرورت دارد و خودمان باید به رای‌مان احترام بگذاریم.