یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید که اصلاحات با جان و دل مردم گره خورده است.

به گزاش ایسنا، محمدرضا خاتمی ظهر امروز (یک‌شنبه) در همایش وحدت دانشگاهیان و فعالین حوزه سلامت حامی روحانی در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: اصلاحات با جان و دل مردم گره خورده است، اگر دوره قبل آقای روحانی نمی‌گفت اصلاح‌طلب است امروز به صراحت می‌گوید که یک اصلاح‌طلب است.

وی در ادامه تصریح کرد: نفوذ اصلاحات انقدر زیاد شده که کسانی که در سابقه‌شان جز گازانبری کار کردن و لوله کردن مردم ندارند امروز از آزادی می‌گویند و کسانی که در سابقه‌شان جز شرکت در چند جلسه و صدور حکم‌های آنچنانی ندارند امروز از حق منتقد می‌گویند.

خاتمی اضافه کرد: همه شواهد و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد در ۲۹ اردیبهشت دوباره آقای روحانی انتخاب می‌شود. ما عمق ویرانی و مشکلات را می‌دانیم اما از روحانی می‌خواهیم که کار نیمه‌تمام خود را در امور مختلف به اتمام برساند.

نایب‌رئیس مجلس ششم با بیان اینکه در ۲۹ اردیبهشت همه باید به صحنه بیایند، افزود: رسالت ما این است که علاوه بر حضورمان پای صندوق دیگران را هم به حضور تشویق کنیم چرا که آرای چشمگیر می‌تواند پشتوانه محکمی برای روحانی باشد.

وی همچنین بیان کرد: هیچ کس نمی‌تواند رای ما را مصادره کند. رای ما به روحانی رای به قرائت رحمانی از اسلام و رای به نظامی است که به وحدت و ایران برای همه ایرانیان اعتقاد دارد.

خاتمی ادامه داد: اگر آزادی نباشد توسعه و پیشرفت امکان ندارد. ما می‌گوییم دانشگاه آزاد شود و سایه امنیتی بودن از سرش برداشته شود نه به خاطر شعار، بلکه چون اگر دانشگاه پرسشگر نباشد توسعه و پیشرفت معنا ندارد.

وی به این نکته اشاره کرد که امروز دور هم جمع شده‌ایم تا به سلامت ایران بیاندیشیم و گفت: آرزو می‌کنیم همیشه انتخابات باشد تا همه از آزادی، حقوق مردم و آزادی در دانشگاه‌ها بگویند. چرا عده‌ای فقط وقتی می‌خواهند در معرض آرای مردم قرار بگیرند اینطور فریبکارانه و ریاکارانه وارد صحنه می‌شوند.

خاتمی اضافه کرد: این اتفاق یک دلیل بیشتر ندارد و آن این است که اصلاحات حرف اول و آخر را در این مملکت می‌زند.امروز نه در این جمع دانشجویی، بلکه در هر روستا و شهر کوچکی هم که برویم مردم همین شعار شما دانشجویان را فریاد می‌زنند؛ چرا که این شعور و خواست است.