وزیر پیشین علوم، تحقیقات و فناوری با یادآوری اینکه نباید به شرایط قبل از سال 92 بازگردیم، گفت: مشارکت حداکثری یک اصل بوده و هرچه مشارکت افزایش یابد شانس اصلاح طلبان برای پیروزی بیشتر است.

به گزارش ایرنا، «جعفر توفیقی» عصر یکشنبه در گردهمایی استادان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی که در محل دانشگاه تهران برگزار شد با طرح این پرسش که چرا باید در انتخابات شرکت کنیم؟،افزود: اساسا بازی دموکراسی و مردم سالاری حضور مردم در انتخابات است و نتیجه آن را در سال 92 و 94 را مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: مشارکت حداکثری یک اصل است و هرچه مشارکت بالا باشد شانس اصلاح طلبان برای پیروزی بیشتر است.

وزیر پیشین علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه غیر از روحانی هر کسی در انتخابات پیروز شود به شرایط قبل سال 1392 برمی گردیم گفت: تحقق آزادی، امنیت، آرامش، تنش زدایی در سیاست خارجی و داخلی، افزایش نقش زنان، شایسته سالاری، دانشگاه امن بدون برخورد امنیتی و حراستی و تحقق آزادی بیان از جمله دلایلی است که باید به روحانی رای دهیم.

توفیقی افزود: دولت در چهار سال گذشته علاوه بر آواربرداری همچین به دنبال سازندگی بود.

وی ادامه داد: مردم باید توجیه شوند تا حضور گشترده در انتخابات داشته باشند و برای ما مهمترین دلیل عدم بازگشت به قبل از سال 92 است.

توفیقی گفت که امیدواریم 29 اردیبهشت ماه شاهد حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای باشیم و روحانی در مرحله اول پیروز شود.