وزیر پیشین علوم گفت که همه باید در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشیم چرا که هیچ نیرویی به اندازه حضور آگاهانه مردم اقتدار و امنیت ملی را تضمین نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، «مصطفی معین» عصریکشنبه در گردهمایی استادان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی که در محل دانشگاه تهران برگزار شد به تحولات جنبش اجتماعی ایران در 200 سال گذشته اشاره کرد و افزود: دانشگاهیان در همه دوره ها پیشتاز بودند.

وی ادامه داد:با روی کار آمدن دولت اصلاحات شاهد نقطه عطف فعالیت جنبش های اجتماعی بودیم اما در سال 84 این روند به سمت نزول رفت و دلیل آن نیز تحریم انتخابات از سوی دانشگاهیان و جبهه اصلاحات بود.

وزیر پیشین علوم مدعی شد که در سال 88 دانشگاهیان حضور یافتند اما به دلیل فتنه انگیزی رئیس دولت وقت و سوء تدبیری که داشت این انتخابات به یک تراژدی بزرگ سیاسی تبدیل شد که آثار شوم آن را در کشور شاهد هستیم.

معین افزود: خوشحالم بعد از 12 سال فهمیدند فتنه انگیز اصلی چه کسی بوده و او را رد صلاحیت کردند.

وی ادامه داد: همه در انتخابات باید مشارکت حداکثری داشته باشیم چرا که هیچ نیرویی به اندازه حضور آگاهانه مردم اقتدار و امنیت ملی ما را تضمین نخواهد کرد.

وزیر پیشین علوم گفت که امیدواریم همه با حضور حداکثری به حسن روحانی رای دهند و شاهد تدوام سیاست ها و برنامه های کلانی باشیم که از سال 92 آغاز شد.

معین با بیان اینکه رمز توسعه نیافتگی عدم ثبات در مدیریت است، افزود: مطمئن باشید در مناظره‌ ها دعوایشان بر سر خدا و پیغمبر نبود بلکه دعوای آنان بر سر ذوب شدن در قدرت بود.

وی ادامه داد: برای پیروزی دولت تدبیر و امید نباید به نظرسنجی ‌های خوشبینانه دل خوش کنیم.

وزیر پیشین علوم یادآور شد: به خاطر آن دوران سیاه 8 ساله 40 درصد روستائیان و 30 درصد شهرنشینان اکنون زیر خط فقرند و با توجه به این شرایط باید تمام تلاش خود را بکار بگیریم تا مردم فریب شعارهای پوپولیستی بعضی را نخورند.