عصر ایران نوشت:

«اصولگرایان به ویژه سه نامزد این جریان در انتخابات ریاست‌جمهوری (رییسی، قالیباف، میرسلیم) تلاش دارند در روزهای باقی مانده تا انتخاب دوازدهم، دولت روحانی را ناکارآمد و به معنای واقعی کلمه ناموفق معرفی کنند. تمام تبلیغات این سه نامزد حول ناکارآمدی دولت یازدهم می‌گردد. آنها می‌خواهند‌ در اولین گام روحانی را تخریب و در گام دوم خود را تبلیغ کنند. آنها در حال اجرای استراتژی خود بودند که ناگهان محمدرضا باهنر از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های اصولگرا وارد صحنه شد و از عملکرد دولت روحانی دفاع کرد. سخنان باهنر مانند گلی بود که یکی از بهترین بازیکنان یک تیم فوتبال وارد دروازه خودی می‌کند.

نماینده ۵ دوره مجلس در مورد عملکرد دولت روحانی می‌گوید: «دولت روحانی در بخش اقتصاد وعده داد تورم را کاهش می‌دهد و اشتغال و چرخ اقتصادی را راه می‌اندازد، تورم ۴۴ درصد بود و واقعیت این است که ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است. ما در بحث برجام و مذاکرات یک تیم خوب داشتیم. تلاش‌هایی هم کردند ولی بیشتر از این زورشان نرسید. قرار بود ۱۰ گل بزنیم و هیچ گل نخوریم ولی توانستیم ۷ گل بزنیم و ۳ گل هم خوردیم.»

او حتی به نقدهایی هم که علیه دولت می‌شود اشاره کرد و گفت: «نامزدها نباید اموال مملکت را به حراج بگذارند. از طرفی نقدها باید منصفانه باشد زیرا نقدهای غیر منصفانه باعث می‌شود مردم واکنش عکس نشان دهند.»

سخنان باهنر درست بر خلاف نظرات نامزدهای اصولگرا بود. نامزدهای محافظه‌کاران بر این باور هستند که دولت روحانی هیچ دستاوردی نداشته است اما حالا باهنر از دستاوردهای دولت می‌گوید و از نقدهای غیر منصفانه گلایه می‌کند.

سخنان باهنر می‌تواند یک پیام مهم سیاسی برای اصولگرایان و حامیان روحانی داشته باشد. باهنر سیاستمداری است که انتخابات‌های گوناگون را دیده است. به معنای واقعی کلمه سرد و گرم فضای انتخابات را چشیده است. به نظر می‌رسد او با درک این که در انتخابات مجلس دهم اصولگرایان در تهران رای ندارند، وارد صحنه رقابت با اصلاح‌طلبان نشد تا لقب شکست‌خورده را با خود همراه نکند. باهنر در مجلس هفتم به جای این که از تهران نامزد شود از کرمان نامزد شد تا بتواند بدون درد سر وارد رقابت شود. باهنر سیاستمداری است که بی آن که هیچ‌گاه رییس مجلس باشد، نقشی همچون رییس پارلمان را در ادوار مختلف مجلس بازی کرده است. کار به جایی رسیده بود که از او به عنوان «مرد لابی‌های پارلمان» یاد می‌کردند.

پیام باهنر این است که اصولگرایان بهتر است با احتیاط بیشتری وارد صحنه رقابت با روحانی شوند و تمام پل‌های پشت سر خود را خراب نکنند. شاید باهنر به این نتیجه رسیده است که روحانی باز هم پیروز انتخابات است و بهتر است راست‌گرایان تمام سرمایه‌های خود را خرج این انتخابات نکنند.

در صورت پیروزی روحانی، قد راست کردن اصولگرایان کمی سخت به نظر می‌رسد. به ویژه این که در انتخابات اردیبهشت ۹۶ با تمام سرمایه خود وارد صحنه شده‌اند.

باهنر در سخنان خود از تغییر در قوه مجریه سخن نمی‌گوید، بلکه آرزوی تحول در این دولت را می‌کند. او می‌گوید: «ان‌شاءالله در قوه مجریه یک تحول اتفاق بیفتد و یک کابینه سر حال، قوی و با تدبیر سر کار بیاید.» این سخن یعنی این که باهنر به تغییر برخی وزرای روحانی راضی است.

می‌توان گفت سخنان باهنر شورشی علیه جریان اصولگرایی بود. در حالی که اصولگرایان می‌خواهند روحانی نباشد، باهنر به عنوان دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری که شامل ۱۷ جریان اصولگرایی می‌شود، امیدی به پیروزی راست‌گرایان ندارد و همچنان به تدوام روحانی با کمی تحول در کابینه راضی است. می‌شود گفت که باهنر نیز در کنار لاریجانی، ناطق نوری و ولایتی در صف حامیان روحانی قرار گرفته است.»