رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر نقش سازنده مشارکت مردم در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضور مردم در پای صندوق های رای نشان دهنده اهمیت دادن به سرنوشت خود و کشورشان است.

معصومه ابتکار روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رای دادن حقی است که با فداکاری و ایثارگری های فراوان به دست آمده و برای گرفتن حق رای رنج ها کشیده شده است؛ هنوز در بسیاری از نقاط دنیا مردم حق رای و دخالت در سرنوشت خود را ندارند، بنابراین بهتر است مردم ایران از این فرصت استفاده کنند.

معاون رییس جمهوری تاکید کرد: اینکه از حق رای خود استفاده نکنیم و اجازه دهیم دیگران برای سرنوشت ما تصمیم بگیرند و در سرنوشت ما دخالت کنند، به معنای آن است که برای خودمان ارزش قائل نیستیم و این موضوع نمی تواند نتیجه خوبی به دنبال داشته باشد.

وی اظهار کرد: تصور کنید صبح از خواب بیدار شدید و دیدید فرد دیگری برای شما تصمیم می گیرد که صبحانه چه بخورید یا چه بپوشید؛ این حس خوبی نیست و نوعی احساس تحقیر شدن را به دنبال دارد.

ابتکار گفت: مردم به این شناخت و آگاهی رسیده اند که در انتخابات پیش رو باید از این فرصت و شرایطی که پیش آمده استفاده و در تعیین سرنوشت خود دخالت کنند و با حضور در پای صندوق های رای سلیقه خاص خود را به کرسی بنشانند.

وی افزود: آنهایی که می گویند رای دادن تاثیری ندارد، باید بدانند اینطور نیست چراکه تاریخ معاصر تاثیر آن را نشان داده است؛ در سال 1392 می توانست فرد دیگری رییس جمهور شود و جهت گیری دیگری در کشور شکل گیرد مثلا در مناسبات بین المللی کشور به سمت و سوی دیگری برود، ممکن بود برجام به یک تفاهم بین المللی منتهی نشود، دریاچه ارومیه خشک شود یا امروز میزان بنزن در هوای شهرهای بزرگ حتی از 400 و هزار برابر بالاتر رود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: تصمیمی که مردم در آن سال گرفتند، تغییراتی در کشور به وجود آورد؛ بنابراین حضور در انتخابات می تواند در تغییر سرنوشت کشور موثر باشد همانطور که تاکنون بوده است.

ابتکار درباره برخی شعارهای عوام فریبانه گفت: قطعا مردم در تشخیص خود، مسائل را عمیق تر می بینند و دقت بیشتری دارند، همچنین تجربه دوران گذشته را دارند و با عبرت گرفتن مانع تکرار آن می شوند؛ به نظر می رسد مردم آگاهی لازم را در این زمینه دارند و به امید خدا انتخاب خوبی خواهند کرد.

معاون رییس جمهوری اظهار کرد: آنهایی که شعارهای عوام فریبانه می دهند مثلا در ارتباط با بحث یارانه یا بالا بردن درآمدها معلوم نیست که از چه منابعی می خواهند آن را تامین کنند.

ابتکار با ابراز امیدواری نسبت به تشخیص صحیح مردم و داشتن نگاهی به منافع کلان کشور، از مردم خواست با درایت و نگاهی رو به آینده و پر از امید در پای صندوق های رای حاضر شوند تا انتخاب خوبی داشته باشند.