سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما  با اشاره به اینکهعملکرد اصلی دولت یازدهم در زمینه های فرهنگی و هنری پر کردن کمبودها و خلاهای هنری است، گفت:هنر در دولت قبل نه تنها زخم های عمیقی داشت بلکه در حال احتضار و به مرگ نزدیک بود.

به گزارش برنا، وی افزود: شاید تنها نقد به دولت یازدهم در زمینه فرهنگ و هنر توقیف یا ممیزی بعضی از فیلم ها یا در حوزه موسیقی این سوال بود که چرا دولت از صدور مجوزهای اجرای کنسرت دفاع نکرد؟َ

این تهیه کننده با اشاره به اینکه در مجموع خط مشی دولت یازدهم در حوزه فرهنگ و هنر علیرغم گلایه کردن ها نمره قابل قبولی می گیرد، گفت: اگر دولت آقای روحانی به اصطلاح با همین فرمان حرکت کند و در دولت دوازدهم استمرار داشته باشد، می توانیم شرایط قابل قبولی را برای دست اندرکاران حوزه هنر و مخاطبان آن رقم بزنیم.

ساداتیان تصریح کرد: با توجه به تمرکز دولت در حوزه اقتصاد و بهبود نسبی وضعیت اقتصادی مردم، به تدریج گرایش آن ها وقتی نیازهای معیشتی شان تامین شود، به حوزه فکر و اندیشه و اوقات فراغت بیشتر می شود.با افزایش توجه مردم به فرهنگ و هنر، انتظارات مردم نیز در این بخش افزایش خواهد یافت و در اینجاست که باید بدانیم چطور می توانیم زیر ساخت های فرهنگی را توسعه داده و خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم.

وی در خاتمه این گفتگو بیان کرد: طبیعی است که همه مردم مثل هم فکر نمی کنند. اما برخی از هواداری ها به دلیل این است که عده ای که از این حمایت منتفع می شوند، از یک نامزد تعریف می کنند و اگر نفعی نبرند، انتقاد.