وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست اهالی فرهنگ و هنر با دولتمردان گفت: استراتژی دولت در حوزه فرهنگ و هنر بر اساس گفتمان اعتدال مبتنی بر عقلانیت، فضیلت، انسانیت،تنوع و دیانت است.

رضا صالحی امیری عصر دوشنبه در مراسم ایران فرهنگی در جهان امروز که دومین نشست دولتمردان کابینه یازدهم با هنرمندان و با حضور وزرای خارجه ارشاد، خارجه، نفت و بهداشت برگزار شد افزود: گامهای جدی در چهارسال گذشته در حوزه فرهنگ و هنر برداشته شده است و نیازمند ادامه راه طولانی هستیم تا به تعالی برسیم.

وی گفت: اهالی فرهنگ و هنر سرمایه های بزرگ توسعه فرهنگی هستند و اصحاب فرهنگ وهنر و رسانه امروز با دولت آشتی کرده اند.

وی با بیان اینکه سیاست دولت این بود که امور به بخش خصوصی واگذار شود و امروز این مهم محقق شده است افزود: در دولت یازدهم خانه های سینما ، تئاتر، موسیقی احیا وتقویت شد.

صالحی امیری ادامه داد: برای اولین بار صندوق اعتباری هنر با تامین بار مالی 60 میلیارد تومان و در سال 96 جمعا 90 میلیارد تومان تخصیص داده شد که به دنبال آن بیش از 30 هزار نفر از اهالی فرهنگ ،هنر و رسانه بیمه خواهند شد.

تمامی تلاش خودرا برای تامین امنیت اهالی فرهنک و هنر و رسانه بکار بسته و خواهیم بست تا این قشر هیچ دغدغه ای نداشته باشند

مراسم ایران فرهنگی در جهان امروز، دومین نشست اهالی فرهنگ و هنر با دولتمردان در تالار وحدت برگزار شد و جمع زیادی از هنرمندان و فعالان حوزه فرهنگ از جمله علی نصیریان، والی الله شیراندامی، احمد مسجد جامعی، علیرضا تابش، کیومرث پوراحمد، فریدون شهبازیان، فرهاد توحیدی، محمد سریر، فاضل جمشیدی، جلیل اکبری صحت

حضور داشتند.