عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: تشکیل ائتلاف از سوی هر کدام از کاندیدا کاملا طبیعی است و اتفاق غیر منتظره ای نیست. محمد باقر قالیباف چون رای های جناح اصول گرا را در اختیار دارد با انصراف خود نمی تواند آن رای ها را به سمت آقای رئیسی روانه کند.

این تحلیل گر مسائل سیاسی در گفت وگو با سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- با تاکید بر اینکه انصراف قالیباف به نفع آقای روحانی است، ادامه داد: حتی اگر 20 درصد از آراء قالیباف به سمت آقای روحانی هدایت یابد این اتفاق به نفع آقای روحانی است.

او تاکید کرد: برای روحانی فرقی نمی کند که آرائی که به او تعلق ندارد در سبد چه کسی قرار گیرد، آنچه حائز اهمیت است آرائی است که در سبد شخص او قرار می گیرد اما هنگامی که قالیباف از دور انتخابات خارج شود به تبع آن بخشی از این آراء به سبد آقای روحانی وارد خواهد شد.

عبدی با اشاره به اینکه تعداد آراء آقای روحانی از بقیه کاندیداها بیشتر است، عنوان کرد: هر تعداد رایی که به این مجموعه اضافه شود، آراء روحانی را تقویت خواهد کرد زیرا که بخشی از آراء روحانی در اختیار قالیباف قرار دارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان سخنانش اظهار کرد: به عقیده من هم اکنون هم آقای روحانی شانس پیروزی بالایی دارندو اگر ائتلافی صورت بگیرد این احتمال بیشتر خواهد شد.