رییس ستادانتخاباتی اقوام و عشایر حامی روحانی در استان فارس گفت:جامعه عشایری فارس به تمدید دولت روحانی رای میدهد تا ثابت کند، میزان رای ملت است.

به گزارش سحر-پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- جهانبخش میرزاوند، دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در همایش بزرگ اقوام عشایر حامی روحانی استان فارس با اشاره به اینکه جامعه عشایری به ویژه عشایر غیور استان فارس در همه ادوار حساس کشور از انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامی و پس از آن همواره نقش تاثیر گذار و قدرتمندی ایفا کرده‌اند، افزود: عشایر جامعه‌ای تولید کننده و مصداق اقتصاد مقاومتی هستند؛ از این رو به دولتی رای می‌دهند که معاون اول رییس جمهورش فرمانده پاکدست اقتصاد مقاومتی است تا اجازه ندهد دولتی بر سر کار بیاید که توهم اداره مدیریت جهان را دارد اما معاون اولش  زندانی است.

میرزاوند با بیان اینکه دولت روحانی دولتی واقع‌نگر است، خاطرنشان کرد: عشایر فارس به فردی رای میدهند که واقعیت‌های ملموس جامعه را میبیند و مانند بعضی خیالبافی نمیکند تا در تنگنای انتخابات جا خالی کند.

وی گفت: جامعه عشایر همواره در مرزبانی از ایران تمام قد ایستاده اند و از نظام جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش از این پاسداری کرده‌اند.

رییس ستاد اقوام و عشایر حامی روحانی در فارس با اشاره به اینکه غرور و عظمت جزء جدا نشدنی وجود عشایر است افزود: جامعه عشایری به حسن روحانی رای میدهد چرا که تیم دیپلماسی دولت یازدهم غرور و عظمت ایران را در جهان حفظ کرد.

میرزاوند به زندگی توام با مبارزه برای دفع تجاوزات بیگانه عشایر اشاره و تاکید کرد: جامعه عشایری به حسن روحانی رای می‌دهند به این دلیل که سایه شوم جنگ را از سر کشور برداشت.

علی قنبری رییس ستاد عشایر روحانی نیز در سخنانی، ابتدا با گرامیداشت یاد استاد محمد بهمن‌بیگی از نقش مهم عشایر در دور نگاه داشتن کشور از گزند دشمنان خارجی در طول تاریخ گفت. قنبری با اشاره به نقش پررنگ عشایر در دوران انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: عشایر همواره نشان داده‌اند که در شرایط حساس و دشوار با حضور خود نجات‌بخش کشور بوده‌اند.

علی قنبری در ادامه با تمجید از نقش‌آفرینی مهم و حیاتی حسن روحانی و محمدجواد ظریف در دفاع از حقوق ملت ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی و همچنین دور کردن سایه شوم جنگ از سر مردم، گفت: روحانی با کنترل تورم، رشد اقتصادی در کشاورزی و گردشگری و تعامل با جهان، توانست اقتصاد برجای‌مانده از آن ۸ سال را از ورطه نابودی نجات دهد.

رئیس ستاد اقوام و عشایر دکتر روحانی در کشور در پایان با اطمینان از رأی مردم ایران در روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه به دانایی، توسعه، تعامل با جهان، عدالت و آزادی گفت و افزود: امروز بر سر انتخاب یک دوراهی قرار داریم و عشایر غیور به اصلاحات رأی خواهند داد.