عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: 6 قطعنامه علیه ایران صادر شده بود و روحانی توانست از مسیر تعامل تحریم را لغو کرده و بار دیگر نقش ایران را در تحولات بین المللی برجسته کند.

به گزارش ایرنا، الهه کولایی عصر دوشنبه با حضور در جمع دانشگاهیان استان البرز در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز افزود:دولت روحانی برای جمهوری اسلامی با 5+1 که قدرت های جهانی هستند، پای میز مذاکره رفت و تحریم های هسته ای را لغو کرد.

وی گفت: تحولات منطقه ای بار دیگر نقش ایران را برجسته و این روند را تسریع می کند؛ اکنون تعامل سازنده با جهان جایگزین رویاپردازی برای مدیریت جهان شده است.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه کشور ما در طول تاریخ چهارراه حوادث بوده است، اظهارکرد: در تاریخ شواهدی وجود دارد که تاثیر کشورهای دنیا بر زندگی ما را نشان می دهد.

کولایی با بیان اینکه امروز در فضای جهانی شدن زندگی می کنیم، ادامه داد: همچنان ایران با تحولات بین المللی ارتباط مستقیمی دارد و در جهان متفاوت باید رویکردهای مناسبی را داشته باشیم چراکه سرعت تغییرات در جامعه جهانی بسیار زیاد بوده و تمامی مردم جهان برای همگامی با این روند تلاش می کنند.

وی گفت: به یمن درایت و بلوغ مردم پس از تلخ کامی های سال 88، در سال 92 بار دیگر مردم پای صندوق های رای آمدند و فردی را انتخاب کردند که جامعه جهانی را می شناخت و وظیفه پایان دادن به تحریم های ظالمانه ضد ایران را به عهده گرفت.

کولایی با بیان اینکه ریشه بسیاری از مشکلات داخلی در ساختارهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است، اضافه کرد: از سوی دیگر نیز نمی توان تاثیر جهان را نادیده گرفت.

این فعال سیاسی اظهارکرد:در دولت اصلاحات و در آن شرایط خاص نیز توانستیم رابطه با جهان را تجربه کنیم چراکه دولتی که به تخصص احترام بگذارد و بپذیرد که همه چیز را همگان دارند، با ارزش است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال فروپاشی شوروی سابق فرصت های بی نظیری برای ایران بدست آمد ولی استفاده نشد، خاطرنشان کرد: ما پای صندوق های رای از فرصت رای دادن برای تغییر استفاده خواهیم کرد و دیگران را نیز پای صندوق ها خواهیم برد.