دبیر مجمع روحانیون مبارز استان خراسان رضوی گفت: جلوگیری از بازگشت کشور به عقب ، مسئولیت تاریخی و دینی مردم در انتخابات 29 اردیبهشت است .

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی عجم دوشنبه شب در جمع حامیان حجت الاسلام روحانی در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) گناباد افزود: دولت یازدهم با تدبیرمشکلات متعددی را که تحریم ها برای کشور به وجود آورده بود برطرف کرد و کشور را به سمت آرامش سوق داد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که کشور در منطقه حساسی قرار دارد و با کشورهای پرتنش مانند عربستان، پاکستان، افغانستان و عراق همسایه است، نیازمند روی کارآمدن دولتی هستیم که با تدبیر کشور را به سمت ثبات و آرامش پیش ببرد.

دبیر مجمع روحانیون مبارز خراسان رضوی همچنین از انتخابات به عنوان بهترین، عاقلانه ترین راه تغییر و اصلاح امور یاد کرد و گفت: هر اندازه مردم بیشتر به مسوولیت سیاسی خود آگاه باشند بهتر به حقوق سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و فکری خود دست می یابند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: هدف ما پیروزی تفکری درانتخابات است که آرامش و امنیت و حقوق مساوی برای همه مردم به ارمغان بیاورد و انسانها را به شهروند درجه یک و دو تقسیم نکند تا جامعه بتواند در سایه آرامش و ثبات به پیشرفت اقتصادی دست یابد.

وی ادامه داد: امروزه یک جریان در کشور با تقسیم بندی اقلیتها ، شهروندان را به درجه یک و دو تقسیم می کند و با برقرار کردن نظارت استصوابی به دنبال محروم کردن برخی افراد از حقوق سیاسی خود است تا ثابت کند که هیچ حرکتی جز جریان آنها صحیح نیست.

وی گفت: دخالت اعتقاد در حقوق مردمی تفکر اصلی این گروه است و در این دیدگاه میزان، رای ملت نیست بلکه نظر چند فرد خاص است.

دبیر شورای راهبردی ستادهای انتخاباتی حجت الاسلام روحانی در استان خراسان رضوی گفت: دیدگاه دیگر بر کرامت انسانی تاکید دارد و همه انسان ها بدون در نظر گرفتن رنگ ، نژاد و اعتقاد و و سایر تفاوتها در سهم بردن از حقوق اجتماعی یکسان هستند.

وی افزود: سرمایه گذاری و اشتغال در سایه آرامش در کشور ایجاد می شود و برای رعایت حقوق شهروندی می توان به ثبات واقعی دست یافت.

وی افزود: ملاک قرار دادن اعتقادات برای گرفتن پاداش باعث سوء استفاده افراد از اعتقادات برای مسایل مادی می شود ، در حالی که معیار خوب بودن رعایت صداقت و امانت است.

وی اظهار کرد: با انتخاب حجت الاسلام روحانی در سال 1392 به عنوان رئیس جمهوری جریانی که برای حقوق مردم ارزش قایل نبود، کنار زده شد و جریانی با به رسمیت شناختن حقوق همه مردم روی کار آمد که آرامش و امنیت را به جامعه برگرداند.

وی گفت: تمام کسانی که از رئیس جمهوری قبل حمایت کردند در حال حاضر از او اعلام برائت می کنند و در زمره طرفداری از یکی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هستند.

وی تصریح کرد: این اشخاص با وعده های پوپولیستی و فریبکارانه با پول از جمله افزایش یارانه بدنبال جمع کردن رای هستند.