معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات 29 اردیبهشت گفت: به طور قطع دکتر حسن روحانی با مشارکت بالای مردم در این انتخابات پیروز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری دوشنبه شب در جمع حامیان حسن روحانی در ستاد مرکزی سمنان افزود: دکتر روحانی در سه سال گذشته با وجود بسیاری از مشکلات در حوزه اقتصادی، سیاست خارجی و دیگر حوزه ها، توانست بسیاری از آن ها را رفع کند و کشور را در مسیر صحیح قرار دهد.

ستاری اضافه کرد: این دولت توانست اقتصاد ایران را که با مشکل جدی روبرو بود بهبود ببخشد و در دولت دوازدهم نیز برنامه های دیگری برای اداره کشور دارد و باید ادامه یابد.

وی اظهار کرد: برای تغییر در جامعه باید هزینه هایی هم پرداخت کنیم و باید از فرصت ها و زندگی خود برای آیندگان و فرزندانمان استفاده مطلوب داشته باشیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با اشاره به همگرایی مناسب جناح های سیاسی در کشور گفت: خوشبختانه فضای همدلی مناسبی در اعتدال گرایان، اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان به وجود آمده و یقین دارم دکتر روحانی با رای خوب و بالایی رئیس جمهوری خواهند شد.

ستاری با اشاره به شناخت خود از دکتر روحانی از سن 12 سالگی و نقش او در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف، اظهار کرد: دکتر روحانی در سال های جنگ نقش مهمی در اداره پدافند هوایی کشور داشت و سختی های زیادی را در دفاع مقدس و سال های پس از آن در عرصه های گوناگون کشیده است.

وی گفت: شاهد تورم 45 درصدی، تجمع مردم مقابل بانک ها، تهدیدات بین المللی، کمبود محصولات دارویی و کشاورزی، بیکاری، واردات گندم و دیگر مسایل و مشکلات در حوزه اقتصادی در دولت قبل بودیم، خوشبختانه این دولت توانست با تشکیل بیش از صدها جلسه فشرده مختلف و همدلی و همزبانی این مشکلات را رفع کند که هزینه های زیادی هم داده شد.

ستاری با بیان اینکه امسال با رشد 17 درصدی بالاترین رشد علمی را در دنیا داشتیم، افزود: با وجود همه مشکلات و کاستی ها و نبود اعتبارات کار زیادی انجام شده و اعتقاد داریم بدون تکیه به نیروهای داخل و جوانان می توانیم به قله های بلندتر دست یابیم.

وی، اضافه کرد: دولت ابتکارات زیادی داشته و برای تداوم این حرکت در چهار سال آینده هم باید مردم و جوانان تلاش و از دولت حمایت کنند.