وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید: کسانی که در مذاکرات هسته‌ای سالها فقط بیانیه خواندند و فرصت ها را یکی پس از دیگری ازدست دادند و باوجود کارشکنی های فراوان خود در حین مذاکرات، امروز ادعای حمایت از آن را دارند بدانند رویکرد سیاسی و جناحی آنان در حافظه مردم باقی است.

«محمود واعظی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: کسانی که تسلطی به امر مذاکره و دیپلماسی نداشتند، پس از مدتها تقابل، اکنون و با موفقیت دولت تدبیر و امید در توافق هسته‌ای بالاخره برجام را پذیرفتند و امروز ادعای حمایت و اجرای آن را دارند، گرچه رویکردی خوب است اما دیدگاه گذشته آنها در حافظه مردم باقی است و مردم رفتارهای آنان را از یاد نبرده اند.

عضو هیات دولت یازدهم افزود: امروز این تفکر با همان رویه ناشیانه انتزاعی در مذاکرات هسته ای، در مناظره‌های انتخاباتی نشان داد که الزام های مناظره اخلاقی را هم نمی داند و به جای ارایه برنامه تنها عملکرد دولت را تخریب و خوراک تبلیغاتی برای بدخواهان و دشمنان نظام فراهم کردند و نشان دادند نه پایبند منافع ملی هستند و نه منافع مردم را در نظر می گیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون این جریان ادعای مملکت داری و مدیریت می کنند و بدون توجه به سابقه خود می خواهند همه امور را اصلاح کنند، گویی در 38 سال گذشته هیچ مسئولیتی نداشته اند.

واعظی افزود: این تفکر همان هایی هستند که در دولت قبل می خواستند مذاکرات را با شعار و مناظرات را با وعده و وعیدهای بدون پشتوانه به نتیجه برسانند. غافل از اینکه مردم ایران با کسب تجربه فراوان از این رفتارها، امروز آبدیده و هشیار و بیدارند و می‌دانند چه تفکری برایشان آینده بهتری فراهم خواهد کرد.