فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:مخالفین دولت روحانی از مشارکت حداکثری مردم هراس دارند چرا که به خوبی می دانند در این صورت بازنده انتخابات خواهند بود.

به گزارش ایرنا، فاطمه هاشمی سه شنبه در جمع طرفداران روحانی در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج افزود: برخی به هر طریقی به دنبال این هستند که فضا را چنان کنند که مردم دلسرد شوند که این درست بر خلاف نظر مقام رهبری است که فرمودند مشارکت حداکثری ضرورت دارد.

وی بیان کرد: احساس غرور می کنیم که جمهوری اسلامی انسان هایی پرورش داده که مهم ترین هدف و آرمان آنان دخالت در سرنوشت کشورشان است و این نشان از آزادی و دموکراسی در کشور دارد.

هاشمی اضافه کرد: اگر چه انسان هایی هستند که به دنبال گرفتن این آزادی از مردم هستند اما همانطور که امام گفته اند مردم صحنه گردان این انقلاب بوده و هستند و انتظار ما از ملت ایران و شما جوانان این است که ارزش رای و حضور خود را در صحنه انتخابات بدانند.

این فعال سیاسی گفت: در چند هفته گذشته اتفاقات نامیمونی از سوی برخی کاندیداها در کشور به وجود آمد که توهین به شعور مردم و همه کسانی است که برای این انقلاب زحمت زیاد کشیده و این انقلاب را نگه داشته اند.

وی ادامه داد: ایران ما باید جاودان و پاینده باشد، پایندگی و جاودانی چیزی جز حضور مردم در تمام صحنه ها نیست، برای تفکر خود ارزش قائل باشید و آنچه را که می خواهید از دولت خود مطالبه کنید تا دولت بتواند مقتدرانه عمل کند.

هاشمی در ادامه اظهار داشت: تا دل روستاها برای آگاه سازی مردم رفته ام، اما این مردم را چنان هوشیار دیدم که حنای خناسان دیگر رنگی ندارد.

وی بیان کرد: روحانی وقتی بر مسند ریاست جمهوری نشست به جای اینکه گلایه کند و به مشکلات دولت نهم و دهم بپردازد و مسائلی را عنوان که خدشه ای به نظام وارد کند، همه مسئولیت ها را پذیرفت و سعی در رفع آنان داشت، بدون آنکه سفره دل خود را باز کند چون دوستدار ایران، انقلاب و نظام است.

این فعال سیاسی گفت: در مناظره های هفته های گذشته برخی حرف هایی زدند که گویی در این نظام و انقلاب به جز دزدی و اختلاس چیز دیگری وجود نداشته، اما در مقابل این هجمه ها روحانی با تمام توان از انقلاب دفاع کرد.

هاشمی با اشاره به برجام به عنوان دستاورد بزرگ دولت یازدهم اضافه کرد: اگر این برجام اتفاق نمی افتاد، وضعیتی در کشور ما بوجود می آمد که پول در برابر غذا و دارو، مردم ما دیگر جنگ نمی خواهند، مردم می خواهند در سایه رفاه و آرامش زندگی کنند و به دنبال پیشرفت کشور هستند.

وی افزود: روحانی نماد این عقلانیت بود، امنیت و آزادی را که همیشه در کشور بود و در دورانی به آن خدشه وارد شده بود را دوباره به کشور بازگرداند، اشتباه بزرگ سال 84 رای ندادن اکثریتی از جامعه بود و امروز وظیفه بزرگی داریم که رای های خاموش را به پای صندوق های رای بیاوریم.

هاشمی گفت: به همین منظور همه مسئول هستیم، چون سرنوشت ما و فرزندان ما است، با بد اخلاقی ، تند روی و با افراط و تفریط به جایی نخواهیم رسید ،از اول انقلاب بزرگان ما به دنبال اعتدال بودند و ما توانسته ایم دوباره اعتدال را با انتخاب روحانی به کشور برگردانیم.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: متاسفانه تخریب ها علیه دولت روحانی از شروع کار ایشان آغاز و امروز می بینیم شدت بیشتری گرفته به خصوص درباره سند 2030 و برخی از معلمان و مسئولینی که در مدرسه هستند تبلیغ نابجا در مورد سند 203می کنند، ما باید هوشیار باشیم و این سند از جمله سند هایی است که اولا الزام آور نیست و دولت ایران در مواردی که با فرهنگ و اخلاق اسلامی ما سازگاری ندارد، نسبت به اجرای آن وظیفه ای ندارد، ولی به دروغ مسائلی را مطرح می کنند.

هاشمی گفت: پیام شما رای دادن است با شعار دادن به جایی نخواهیم رسید باید رای بدهیم که روحانی با قدرت و پشتوانه مردم وارد دولت شود و در هز زمینه ای که چالش و مشکلی وجود دارد آنها را حل کند و هر چه رای بیشتر باشد روحانی پر قدرت تر عمل خواهد کرد.