معاون اول رئیس جمهور در حضور جمعیت 12 هزار نفره حامیان روحانی در مجموعه ورزشی پنج مرداد اراک به سخنرانی پرداخت.

به گزارش سحر، معاون اول رئیس جمهور در حضور جمعیت 12 هزار نفره حامیان روحانی در مجموعه ورزشی پنج مرداد اراک، گفت: ما افتخار می کنیم که می خواهیم راه توسعه را همچون امیرکبیر، قائم مقام، دکتر حسابی و قریب ادامه دهیم.

اسحاق جهانگیری افزود:  اگر نبود 8 سال دولت احمدی نژاد و اثرات منفی آن، امروز با این رویکرد وارد صحنه نمی شدیم . آنها در سیاست داخلی بزرگان را منزوی کردند. جریان قدرتمند اصلاح طلب را به جایی کشاندند که مردم جرات نداشتند بگویند اصلاح طلبیم، اما امروز اصلاحات پیروز انتخابات است.

وی اظهار داشت: در ایام مناظره ها، همه دعوت به صلح و تعامل می کنند و از عدالت جنسیتی صحبت می کنند انگار یادشان رفته که آنها بودند که تفکیک جنسیتی و توقیف فله ای روزنامه ها را در کارنامه خود ثبت کردند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: با آنکه این شعارها را سر دادند، اما نتیجه مناظرات آن بود که اصلاحات پیروز مناظرات شود.

وی در ادامه گفت: در دوره اصولگرایان، در بخش اقتصاد بسیار ضربه خوردیم. آنها رفتند در شورای اوپک سهمیه ها را برداشتند. اما کشورهای پرمدعای منطقه جلسه گذاشتند و گفتند همه اعضا استخراجشان را فریز کنند، یعنی ما خودمان باید خودمان را تحریم میکردیم. اما ما ایستادیم. گفتیم ما تا زمانی که به میزان فروش قبل از تحریم ها نرسیم هیچ توافقی را امضا نمیکنیم. امروز افتخار میکنیم که فروش نفت به قبل از دوران تحریم رسیده است.

جهانگیری افزود: 700 میلیارد دلار را در دولت گذشته خرج کردند اما سفره مردم را کوچکتر و ثروت آنها را به یک سوم کاهش دادند . اگر بخواهیم درست بگوییم، باید گفت که حتی کشورهای خارجی هم اگر میخواستند به کشور ضربه وارد کنند، نمیتوانستند اینگونه ضربه هایی را به کشور بزنند. در سیاست خارجی هم کشورها امروز  برای ملاقات با ایران صف میبندند. شرکت بویینگ اعلام داشت که چرا خرید هواپیما از امریکا که برای اولین بار بعد از انقلاب اتفاق داده را خبری نمیکنید.ما گفتیم اطمینان نداریم.شاید شما تکذیب کنید. اما آنها گفتند که دولت ترامپ هم به دنبال این اتفاق است، چون ایران قلب منطقه است.

وی با اشاره به دولت قبل، گفت: شما مردم ایران را کوچک کردید تا مردم دنیا به آنها زور گویند، امروز اما کشور امن منطقه ایران است.

برنامه خوبی برای دولت دوازدهم تدارک دیده شده و آن هم به پشتوانه جوانان اجرایی میشود.

باید خودتان را برای کارهای بزرگ حاضر کنید. باید ریسک پذیر باشید و قدم های بزرگ بردارید آن زمان است که می توانیم دغدغه ها را رفع کنیم.

جهانگیری افزود: در دوره بعد، حتما و حتما سید محمد خاتمی به صحنه باز خواهد گشت، روحانی مدیر روزهای سخت و میادین دشورا است .آنجاییکه که کسی جرات ندارد قدم بردارد، وی محکم قدم بر میدارد.

وی ادامه داد: عده ای می خواهند با وعده های دروغ در روستاها و شهرهای کوچک مردم را گمراه کنند، شما باید بروید و باب سخن و تعامل را باز کنید و مردم را آگاه کنید.