در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، شخصیت‌ها، احزاب و گروه‌های سیاسی، سازمان‌ها و نهادها، با صدور بیانیه‌هایی جداگانه از مردم برای مشارکت گسترده و انتخابی آگاهانه دعوت کردند.

به گزارش ایسنا، علاوه بر دعوت مقام معظم رهبری، روسای قوای سه‌گانه، هم‌چنین رییس مجلس خبرگان رهبری و فرماندهان و نیروهای ارشد نظامی هم‌چنین وزیر امور خارجه، استاندار تهران، وزیر ورزش و جوانان، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، وزیر آموزش و پرورش و از جمله کسانی هستند که در سخنرانی‌ها یا با صدور بیانیه‌هایی مردم را تشویق به حضور در انتخابات کرده‌اند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه،جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، جهاددانشگاهی، تولیت آستان حضرت معصومه(س)، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خانه سینما، مجلس خبرگان رهبری، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و ... نیز بیانیه‌های جداگانه‌ای را درباره ضرورت حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح منتشر کرده‌اند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای مجلس خبرگان رهبری، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، استادان دانشگاه و دانشجویان، هنرمندان و ورزشکاران، سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف و ... نیز از تمامی ایرانیان واجد شرایط رای دادن برای مشارکت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ دعوت کرده‌اند.