نجفقلی حبیبی؛ فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری با شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: نظام ما نظام جمهوری اسلامی است که اداره امور کشور در آن و درهمه بخش ها از طریق انتخابات صورت می گیرد.

او در گفت و گو با سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی - با تاکید بر اینکه برگزاری انتخابات در ایران مظهر جمهوریت کامل نظام است ابراز امیدواری کرد که ملت بزرگوار ایران همچون گذشته اصل مشارکت در انتخابات را جدی گرفته و با حضور حداکثری پای صندوق های رای حاضر شوند.

حبیبی در ادامه با بیان اینکه، مظهر جمهوریت نظام اراده ملت است عنوان کرد: ملت ایران همواره بر جمهوریت نظام پایبند است و با رای خود هر کسی را اصلح بداند انتخاب خواهد کرد.

وی با دعوت از مردم برای حضور فعال در پای صندوق های رای از آنان خواست که اراده خود را با انتخاب فرد اصلح در انتخابات متبلور کنند.

حبیبی در پایان با تاکید بر اینکه ضرورت دارد تا مردم عزت نظام جمهوری اسلامی و مظهر حاکمیت را بار دیگر نشان دهند گفت: مردم ایران با حضور یکپارچه خود، نمایش زیبایی از اراده ملی را به منصه ظهور خواهند رساند.