یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بنده معتقدم که مشارکت مردم امروز نزدیک به 70 درصد خواهد بود و این مشارکت بالا موجب اعتبار نظام و شخص رییس جمهور می‌شود.

فضل‌الله صلواتی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص مشارکت مردم در انتخابات اظهار کرد: آنچه ظاهر امر نشان می‌دهد اکثر مردم امروز در انتخابات شرکت خواهند کرد و شور و هیجان ایجاد شده در شهرها چه در اصفهان و چه در خارج از اصفهان نوید انتخاباتی پرشور را می‌دهد.

وی بابیان اینکه در چند روز گذشته جوانان با حضور در خیابان‌ها سعی کردند مردم را به حضور ترغیب کنند و این یک اتفاق بسیار خوب است، افزود: بنده معتقدم که مشارکت مردم نزدیک به 70 درصد است و این مشارکت بالا موجب اعتبار نظام و شخص رییس جمهور می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: اگر به انتخابات فرانسه نگاهی بیندازیم می‌بینیم مشارکت بالای مردم و انتخاب رییس جمهور با این مشارکت بالا موجب شده تا هم کشورشان اعتبار بیشتری در اتحادیه اروپا داشته باشد و هم رییس جمهورشان در اتحادیه اروپا حرف اول را بزند.

صلواتی اضافه کرد: اگر مردم امروز با مشارکت بالا رییس جمهور خود را انتخاب کنند دست رییس جمهورشان را در همه مذاکرات و صحبت‌ها باز می‌گذارند و رییس جمهور در دنیا می‌تواند حرف برای گفتن داشته باشد.

وی خطاب به کسانی که صحبت از شرکت نکردن در انتخابات می‌کنند، گفت: شرکت نکردن در انتخابات خلاف انسانیت، ادب و ملیت است و بنده به آن‌ها امید می‌دهم و می‌گویم که شما هم شرکت کنید. بنده نوید یک انتخابات پرشور را در این دوره می‌دهم.