یک فعال سیاسی گفت: توافق هسته ای و برجام یکی از اقدام های مهم دولت روحانی است که سایه شوم جنگ را از سر کشور دور کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ' سید محمد طاهری ' روز جمعه در مراسم آغاز به کار ستاد انتخاباتی حسن روحانی در اصفهان ، افزود: با انتخاب ' ترامپ ' به عنوان رئیس جمهور آمریکا، عقلانیت در این کشور به جنون سیاسی تبدیل شده است.

وی افزود: یکی از اقدام های خوب دولت روحانی این بود که پیش از تغییر قدرت در آمریکا، از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را بُرد و توانست با درایت، توافق هسته ای را به سرانجام برساند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: چنانچه توافق هسته ای انجام نشده بود و برجام جریان نداشت، بار سیاسی ناشی از اعمال تحریم ها و سایه شوم جنگ بر سر کشور، خود را نشان می داد.

وی با بیان اینکه دولت ها باید نقد منصافه شوند و عملکرد هیچ دولتی بطور مطلق خوب یا بد نیست، افزود: مسائل اقتصادی از جمله بیکاری، فقر و رکورد که مخالفان آقای روحانی مطرح می کنند، دور از انصاف است و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی ، دولت روحانی عملکرد خوبی را در این بخش داشته است.

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه اقتصاد فرمول خاص خود را دارد، افزود: آقای روحانی، دولت یازدهم را با هفت هزار و 500 میلیارد تومان بدهی و اعمال 6 قطعنامه تحریمی سازمان ملل علیه ایران همچنین کارخانه هایی فرسوده با تجهیزاتی قدیمی تحویل گرفت.

وی افزود: اما به رغم این همه مشکل، دولت روحانی بدون اینکه پولی استقراض و یا اسکناس چاپ کند، توانست تورم افسارگسیخته ای که در پی بی تدبیری بوجود آمده بود را مهار کند.

این فعال سیاسی، افزود: ثمره پایه ریزی برای برخورداری از اقتصادی سالم و قدرتمند، زمان بَر است و چیزی نیست که آثار آن سریع خود را نشان دهد.

وی در ادامه شرایط منطقه و جهان را حساس ارزیابی کرد و گفت: دموکراسی و آزادی خواهی جز با صبر و حوصله به دست نمی آید و بهترین حرکت برای دموکراسی برگزاری انتخابات و مشارکت مردم در انتخابات و حضور در پای صندوق های رای است.

حجت الاسلام طاهری با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله سید جلال الدین طاهری و هاشمی رفسنجانی ، افزود: حضور آنها در عرصه سیاسی ایران، اصل انقلاب و بقای نظام بسیار موثر بود.

وی بااشاره به اینکه براساس اعلام صاحب نظران سیاسی و اقتصادی، ایران در طی هشت سال تصدی دولت های نهم و دهم ضربات سنگینی را به دلیل بی تدبیری متحمل شده است، افزود: حقیقت، دوستی، پاکدستی، شفافیت و امانتداری در هشت سال دولت های نهم و دهم کمرنگ شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بااشاره به اینکه مخالفان دولت، دولتمردان را به صفاتی که در دو دوره گذشته نزد دولتمردان کمرنگ شده است متهم می کنند، افزود: ما پایبند به اصول انقلاب اسلامی که همانا راستگویی، شفافیت، امانتداری، مردمسالاری و پاکدستی است ، هستیم و اصولگرای واقعی ما هستیم.

وی با بیان اینکه اخلاقمداری، مبنای اصلی فعالیت های ماست ، افزود: به جز صندوق رای راهی برای برقراری دموکراسی و مردمسالاری نیست.

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه قدرت از مردم به حاکم تفویض می شود، افزود: قدرت امانتی در دست حکومت است و همه دولت ها و حکومت ها با رای ملت، مستخدم مردم هستند و به استخدام ملت در آمده اند.

ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی نامزد ریاست جمهوری در اصفهان روز جمعه با حضور غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی و جمعی از فعالان سیاسی اصلاح طلب و اعتدال گرا در خیابان ' میر ' اصفهان گشایش یافت.

دوازدهمین انتخابات ریاست جمهموری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی 29اردیبهشت برگزار می شود.